برگزاری جلسه‌ای با هدف توسعه پژوهش‌های فرهنگی و اجتماعی
به گزارش روابط‌عمومی معاونت فرهنگی جلسه‌ای با هدف توسعه پژوهش‌های فرهنگی و اجتماعی مرتبط با سلامت با حضور دکتر مهدی نوروزی رئیس گروه پایش، پژوهش‌های فرهنگی و اجتماعی و دکتر محمدجواد حسین‌زاده رئیس دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی شنبه دوم اسفند 99 در محل این دانشکده برگزار شد.
در این جلسه که با هدف ترویج و توسعه پژوهش‌های فرهنگی و اجتماعی سلامت‌محور در حوزه علوم تغذیه برگزار شد طرفین بر اتخاذ تدابیری برای ترغیب این‌گونه پژوهش‌ها در میان اعضاء هیئت‌علمی، دانشجویان و کارشناسان تأکید کردند.
ابتدا دکتر نوروزی با معرفی مأموریت و اقدامات انجام شده در گروه پایش و پژوهش‌های فرهنگی و اجتماعی معاونت فرهنگی دانشگاه و تشکیل شورای پژوهشی با حضور اساتید صاحب‌نظر دانشگاه علوم پزشکی تهران و برخی دانشگاه‌های غیر علوم پزشکی، چشم‌انداز و برنامه اصلی این گروه را انجام نشست‌های مستمر و مؤثر با مسئولین دانشکده و مراکز تحت پوشش دانشگاه با هدف فوق مطرح نمود.
دکتر حسین‌زاده ضمن تشکر از توجه ویژه معاونت فرهنگی به موضوع سلامت و تغذیه به‌عنوان پایه سبک زندگی سالم و خودمراقبتی و همچنین فعالیت‌های دانشکده تغذیه در دوران پاندمی کرونا و پاسخگویی اجتماعی به‌ویژه وجود گروه تغذیه جامعه‌محور، سنجش میزان تأثیر تغییر سبک زندگی و فرهنگ تغذیه بر سلامت پایدار جامعه به‌ویژه در این دوران و انجام پژوهش برای تولید اطلاعات و مستندات علمی و توصیه‌های دقیق اجتماعی و اثربخشی بیشتر بر اساس نتایج تحقیقات را مهم تلقی کرد و خواستار تبیین معیارهایی برای گنجاندن این مباحث و فعالیت‌ها در حوزه ارتقاء جایگاه علمی اساتید و مجریان این‌گونه از پژوهش‌ها شد.
دکتر نوروزی همچنین به‌منظور ایجاد انگیزه درونی و تقویت حس مسئولیت‌پذیری اجتماعی دانشگاهیان، بر لزوم پیش‌بینی شرایط مناسب برای اساتیدی که طرح‌ها یا پایان‌نامه‌هایی را در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی سلامت انتخاب و اجرا می‌کنند تأکید کرده و ضمن اختصاص امتیازات ویژه در سامانه ثبت عملکرد ماهانه اعضای هیئت‌علمی (شعاع) و امتیاز فرهنگی لازم برای ارتقاء رتبه علمی، سهولت در فرایند تصویب این طرح‌ها از مسیر اچ اس آر در معاونت پژوهشی دانشگاه را از ویژگی‌های فعالیت در این حوزه برشمرد.
وی همچنین پیشنهاد کرد نشست‌هایی با اعضای هیئت‌علمی دانشکده برپا شود و ضمن تبادل مباحث و ایده‌های و به‌ویژه تعمیق بیشتر در اهمیت این دسته از پژوهش‌ها، اولویت‌های تحقیقاتی مرتبط در این حوزه استخراج و در فعالیت‌های پژوهشی اساتید قرار گیرد و از طریق ابلاغیه‌های امیدبخش، رویکرد دانشگاه مبنی‌بر اهمیت بخشیدن به طرح‌های پژوهشی فرهنگی در حوزه تغذیه و سلامت به محققین انتقال داده شود. 
دکتر نوروزی خاطرنشان کرد هیئت‌رئیسه دانشکده می‌تواند با همگرایی خاص خود پیشنهاد اولویت‌های پژوهشی برتر را بدهد تا موتور محرکه این فعالیت‌های پژوهشی به کار بیفتد که از این رهگذر نیز با بهره‌گیری از دانشجویان علاقه‌مند و با انگیزه به‌عنوان پایان‌نامه‌های محصول محور سلامت در زمینه‌های اجتماعی برای این قشر با محوریت سلامت فعالیتی آغاز شود و در این زمینه نیز معاونت آموزشی دانشگاه با صدور و تصویب مقررات و دستورالعمل‌های آموزشی ویژه می‌تواند موجب ترغیب و تشویق دانشجویان در این راستا باشد.
دکتر حسین‌زاده نیز با اشاره به تفاهم‌های حاصله با نهادهای دیگر نظیر شهرداری و انتقال پیام‌ها و توصیه‌های تغذیه‌ای به شهروندان از طریق مکان‌های اختصاص‌یافته در معرض دید عموم، خواستار اتخاذ تدابیری برای حمایت از اقدامات و پژوهش‌های فرهنگی و اجتماعی و توسعه مشارکت‌های بیشتر در زمینه ترویج فرهنگ تغذیه سالم گردید. ایشان طرح‌هایی مثل آسیب‌شناسی یا علل بی‌توجهی لایه‌های مختلف جامعه به تغذیه مفید و صحیح را از موضوعات مهم دانست. طرفین همچنین بر حمایت و همکاری در خصوص انجام طرح‌های تحقیقاتی در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی ابعاد مختلف تغذیه و ایجاد و انتشار پیام‌های مرتبط با تغذیه و کووید 19 و تشکیل واحدهای مشاوره با هدف ترویج فرهنگ تغذیه سالم برای گسترش سلامت جسم و روان در جامعه تأکید کردند.
خبر: مسعود ایرجی
 
   1399/12/4 09:31     
  
تعداد بازدید :  35

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: