اولین جلسه ستاد توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، اولین جلسه ستاد توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز 24 اردیبهشت با حضور معاون فرهنگی دانشگاه برگزار شد .
در این جلسه ابتدا دکتر باقر زاده ضمن خیر مقدم وتبریک ماه مبارک رمضان در خصوص پایش فعالیت های ستاد اقامه نماز در سال گذشته و فعالیت های سال جاری توضیحاتی داد.
 سپس دکتر رستمیان ضمن  تاکید بر اجرای با شکوه تر برنامه های  اقامه نماز در مساجد و نمازخانه ها و تامین مایحتاج آنها گفت:  بازدید های دوره ای مساجد و نمازخانه ها خوب است و باید ارزیابی محتوایی نمازخانه ها و  ائمه جماعات هم توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صورت گیرد. همچنین وی با اشاره به ضرورت تشکیل هیات امناء قوی و فعال برای مساجد و نمازخانه ها افزود: مصوبات سال  گذشته  ستاد مثل ایجاد پاشویه ها برای  نمازگزاران و دانشجویان  خارجی و اهل تسنن در واحدهایی که امکاه پذیر است حدالمقدور انجام شود.
درادامه دکتر آذر مهری عضو هیات علمی دانشگاه و ستاد اقامه نماز، پیگیری و تحقیق درخصوص روش های حضور حداکثری نمازگزاران درنماز جماعات را ضروری دانست و گفت خوب است در دستور کار ستاد قرار گیرد. حجت الاسلام غفاری معاون نهاد هم ضمن اشاره به ارزیابی ائمه جماعات از طریق نهاد رهبری دانشگاه گفت: ارزیابی ائمه جماعات از طریق نهاد در حال انجام است و ائمه جماعات مرتب از طریق دفتر نهاد برای هرچه با شکوه تر شدن نمازجماعات هم ارزیابی و هم آموزش داده میشوند. وی عنوان کرد: در حال حاضر در تمامی نمازخانه ها تفسیر سوره احزاب توسط ائمه جماعات انجام می شود و مسابقه تفسیر نیز  در حال برگزاری است.
 خبر: اشتیاقی


   1398/2/25 15:23     
  
تعداد بازدید :  140