جلسه هماهنگی و تعیین وظایف سمپوزیوم خود مراقبتی
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه هماهنگی و تعیین وظایف سمپوزیوم خود مراقبتی چهارشنبه 21 فروردین 97 در دفتر پژوهشکده مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی(ره) ، با حضور دکتر رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه، دکتر عباس نوروزی قائم‌مقام مرکز تحقیقات ضایعات مغز و نخاعی بیمارستان امام، دکتر برکتی مدیر مؤلفه‌های مؤثر بر سلامت دانشگاه، دکتر خزاعی پور مدیر گروه پیشگیری و ارتقاء سلامت پژوهشکده باز توانی عصبی، دکتر مهدی نوروزی مدیر مشارکت های مردمی دانشگاه و سایر مدیران و کارشناسان معاونت فرهنگی و مرکز تحقیقات ضایعات مغز و نخاعی برگزار شد.
در ابتدا دکتر رستمیان گفت: با توجه به پیشرفت تکنولوژی، آموزش خود مراقبتی گام اول سلامتی است.  خود مراقبتی، عملی است که در آن هر فردی از دانش، مهارت و توان خود به عنوان یک منبع استفاده می‌کند تا به طور مستقل از سلامت خود، مراقبت کند. با برگزاری هفتمین کنگره خود مراقبتی، آموزش به بیمار با محوریت سلامت، فرهنگ و هنر بر آن داشتیم با همکاری مرکز ضایعات نخاعی و معاونت فرهنگی، سمپوزیوم امسال را در روز خود مراقبتی که در دوم مردادماه می باشد برگزار کنیم.
معاون فرهنگی در مورد کمیته علمی و اجرایی صحبت کرد و افزود: مسئولیت پذیری اعضای کمیته علمی و اجرایی با مشورت متخصصین این امر و کسب کمک، فعالیتی است که از هم اکنون باید انجام شود تا نتیجه مستمر حاصل شود.
دکتر عباس نوروزی گفت: شعار مسئولیت پذیری در سایت کارخانه های خودرو سازی موجود می باشد و  با محوریت این موضوع به شرکت های خودروسازی ورود پیدا کردیم و راهکارهای علمی را برایشان عنوان کردیم.
دکتر مؤمنی مشاور هنری معاونت فرهنگی گفت: هنر ابزاری است که هر اندیشه ای بر پایداری و ماندگاری در این قالب قرار می گیرد و رسانه مجموعه ای است از رادیو، تئاتر، کتاب و تلویزیون است که استفاده از ابزار هنر و رسانه، طیف وسیعی را در بر می گیرد. برای مثال عمل به قانون را در مصداق استفاده از سیگار باید عنوان کرد که استفاده از افراد مشهور و عزیزان بازیگر و کارگردان در سمپوزیوم خالی از لطف نخواهد بود.
دکتر برکتی گفت:  مشکلات روانی امروزه در محیط کار، خانواده و جامعه زیاد است و باید روش کنترل استرس را در برنامه خود مراقبتی بگنجانیم که در زمینه مهارت‌های فردی و اجتماعی کار شود.
دکتر مهدی نوروزی مدیر مشارکت های مردمی دانشگاه گفت: یکی از  موضوعات و معضلات امروزه، فضای مجازی است و به عنوان سواد رسانه ای مطرح است که باید در یک پانل جداگانه در نظر گرفته شود.
دکتر صابری کارشناس توانمند سازی اجتماعی محور دانشگاه، در مورد موضوعات پانل‌های اجرایی گفت: رسانه و فرهنگ مسئولیت پذیری اجتماعی در حوزه سلامت، سیاست‌گذاری و سواد سلامت در فضای مجازی، سبک زندگی، نشاط اجتماعی و  ارتقاء سلامت معنوی در رسانه، توضیحاتی داد و در مورد هر موضوع به بحث و تبادل نظر با اعضای جلسه پرداخت.
در پایان دکتر خزاعی  پور گفت: سمپوزیوم امسال را متفاوت از سال گذشته باید اجرا کرد و از مصداق های عینی و استنداپ کمدین سلامت استفاده کرد تا مخاطب جذب شود.
گزارش : زهرا اسلامی نیا
عکس : مرزبان


   1398/1/24 10:55     
  
تعداد بازدید :  178