برگزاری هشتاد و هفتمین همایش سلامت و زندگی
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، این همایش به همت مرکز پزشکی ورزشی بیمارستان امام خمینی (ره) و معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه با مشارکت نهادها و ارگان های مختلف از جمله فدراسیون فوتبال، بنیاد فردوسی، انجمن علمی پزشکی ورزشی ایران ، دبیرخانه سلامت وزارت ورزش و جوانان، شهرداری تهران، سازمان نظام پزشکی روز پنجشنبه مورخ 19 مهر 97 از ساعت 15 الی 18:30 در محل تالار ابن سینا دانشکده پزشکی و با حضور پرشور مردمی برگزار شد.
سخنرانان این همایش دکتر عیسی جلالی  روانشناس و عضو هئیت علمی دانشگاه ، دکتر رضا ناظری روانشناس بالینی ، دکتر محمد آذربایجانی دکترای فیزیولوژی ورزشی و عضو هئیت علمی دانشگاه و دکتر محمدعلی میرزابیگی  روانشناس و عضو هیئت علمی دانشگاه در خصوص سلامت روان و فاکتورهای موثر برآن مطالبی را به سمع و نظر شرکت کنندگان رساندند.
دکتر آذربایجانی  مباحثی پیرامون نقش ورزش و فعالیت بدنی در کاهش استرس و افسردگی، نقش ورزش به صورت کوتاه مدت و دراز مدت در سلامت روان و مکانیسم تاثیر ورزش بر گیرنده های مغزی و مکانیسم تاثیر ورزش برروی تعادل هورمونی بدن موضوعاتی را بیان کرد.
در ادامه اجرای جذاب نقالی و شاهنامه خوانی توسط دختر نوجوان ترنم جاهد و اجرای موسیقی پاپ با صدای آقای اکبر مرجانی و حسین نجفی از برنامه های این همایش بود.
در پایان همایش از آقایان  اصغر همت بازیگر پیشکسوت از جامعه هنرمندان و وحید هاشمیان بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران از جامعه ورزشی بعنوان سفیر سلامت دانشگاه ، با اهدا لوح تقدیر بعمل آمد  و آقای وحید هاشمیان پیام سلامتی خود را با عنوان " خواب و تغذیه مناسب به جای استفاده از مواد ممنوعه و مکمل های غیر قانونی" بیان کرد.
 لازم به ذکر است دبیر کل فدراسیون فوتبال در این همایش حضور داشت.

خبرنگار: امام دوست


   1397/7/22 14:54     
  
تعداد بازدید :  222