برگزاری همایش خیرین سلامت توسط معاونت اجتماعی فرهنگی
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، پنجمین همایش تجلیل از خیری سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران با عنوان خوبان شهر را خبر کنید  در روز احسان و نیکوکاری، چهاردهم اسفند در دانشگاه برگزار شد . در این همایش خیرین سلامت دانشگاه، دکتر ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت،دکتر شهریاری دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور،دکتر کریمی ریاست دانشگاه ؛اعضای هیات رئیسه ،مجمع خیرین کشور و تهران ،روسای بیمارستانها و شبکه ها و سایر مسوولین و میهمانها و پرسنل دانشگاه حضور داشتند. در ابتدای جلسه دکتر کریمی رئیس دانشگاه  ضمن خیر مقدم به مدعوین گفت: در حال حاضر 83 سال از تاسیس دانشگاه علوم پزشکی تهران می گذرد و این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و بزرگترین مراکز آموزش عالی کشور است که طی این سال ها کمک های زیادی در حوزه آموزش و درمان به بیماران داشته است. ایشان افزود کار خیر فقط در زمینه درمانی نیست بلکه انجام امور خیر در زمینه پژوهش، آموزش و پیشگیری از بیماری ها هم بسیار مهم است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به مشکلات پیش رو در دانشگاه تهران خواستار جذب کمک های خیرین در حوزه های (آموزشی ،درمانی ) شد.
 در ادامه دکتر شهریاری دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشورضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) گفت حال حاضر شاهد حضور شورای بانوان در 33 دانشگاه هستیم ،بطوریکه هم اکنون بانوان نقش بسزایی در خدمت به حوزه سلامت از جمله ساخت بیمارستان ،مراکز درمانی و ... را دارند. وی افزود: مشکل حوزه سلامت فقط در زمینه ساختمان نیست بلکه لازم است خیران در حوزه های دیگر سلامت از جمله آموزش و پ‍‍ژوهش نیز مشارکت و کمک کنند

دکترمحمدهادی ایازی معاون اجتماعی  وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی بود که  با بیان اینکه خیرین حوزه سلامت در سال گذشته ۱۵۰۰ میلیارد تومان کمک کرده اند، افزود: امسال هم شاهد مشارکت مردم در توسعه زیرساخت های حوزه سلامت بوده ایم.

وی بر لزوم فرهنگسازی در زمینه مشارکت مردم در حوزه سلامت، تاکید و اضافه کرد: توسعه زیرساخت های نظام سلامت بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست و باید ساز و کارهای اجرایی این موضوع فراهم شود.
در بین مراسم کلیپهای زیبایی از خیرین دانشگاه پخش شد که در آن خیرین با ابراز دیدگاهها و نیات خود به بیان نظرات و راهکارهایی دراین خصوص پرداختند . پخش کلیپی از دو نفر از خیرینی که علیرغم عدم تمکن مالی به روشهای مختلف در انجام کار خیر مشارکت داشته اند مورد توجه خیرین و حضار قرار گرفت .اجرای سرود و موسیقی توسط گروه نسیم قدر از برنامه های اجرا شده بود. در پایان مراسم لوح تقدیری که اولین بار در دانشگاه با امضا و اثر انگشت بیماران و کودکان مراجعه کننده و بستری شده در بیمارستانهای دانشگاه به پاس تقدیر از خیرین سلامت تهیه شده بود به خیرین اهدا گردید و لوح خیرین گمنام نیز همزمان با پخش کلیپی از خیرین گمنام به طور نمادین به ریاست دانشگاه تقدیم شد تا در مکانی مناسب نصب گردد .این همایش به جهت تقدیر و تشکر و تکریم خیرینی برگزار گردید که با کمکهای مادی و معنوی خود و به طرق مختلف در عرصه سلامت یاری رسان دانشگاه بوده اند و الام دردهای بیمارانی که از تهران و نقاط مختلف کشور به بیمارستانهای دانشگاه جهت درمان مراجه میکنند.امید است با تلاش و کوشش همکاران خدوم دانشگاه و یاری و مشارکت بیش از پیش خیرین ارجمند سلامت در تمامی عرصه های آموزشی ،بهداشتی ،درمانی و فرهنگی شاهد ارتقا کیفی و کمی دانشگاه و رضایتمندی بیشتر مراجعین و بیماران عزیز باشیم.


اسامی خیرین تقدیر شده در همایش خوبان شهر

   1396/12/15 14:48     
  
تعداد بازدید :  355