برگزاری کارگاه تبلور ایثار و شهادت (رمز پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی) در حضور نیروی هوایی قهرمان
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه تبلور ایثار و شهادت (رمز پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی) در حضور نیروی هوایی قهرمان، ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، با حضور خلبان آزاده سردار محمدعلی اعظمی، عصر روز چهارشنبه 9 اسفند96  در محل سالن شورای معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه برگزار شد.
 سردار اعظمی سخنان خود را با تبریک فرارسیدن نوروز باستانی و  بهار طبیعت آغاز و حماسه اسارت خود را به نثر زیبایی بیان کرد . وی به موضوع نقش نیروی هوایی ارتش در انقلاب و جنگ تحمیلی پرداخت و قدرت گرفتن ارتش پس از پیروزی انقلاب اسلامی، را برخلاف محاسبات دشمن دانست. ایشان ضمن برشمردن خصوصیات هواپیماهای جنگنده ایران در طول جنگ تحمیلی (F4,F5,F14)  عملیات هوایی خود و هم‌ رزمانش در ابتدای جنگ تحمیلی را به عنوان عملیات   متهورانه و تاکتیکی عنوان کرد.
    هواپیمای فانتوم F4   سردار اعظمی درمأموریت هوایی در روزهای اول جنگ تحمیلی به دست دشمن ساقط گردیده و ایشان پس از فرود با چتر نجات به اسارت رژیم بعثی عراق می افتد و هشت سال و 4 ماه را در سلول‌های رژیم بعثی عراق سپری می کند.
  کارگاه‌های ارتقای فرهنگی هیئت‌علمی هر چهارشنبه با توجه به نیازسنجی و نظرسنجی‌های انجام‌شده و ارزیابی نسبت به فضای عمومی جامعه و همچنین مقتضیات زمان در محل شورای معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه برگزار می‌شود.

گزارش: ایرجی


   1396/12/13 15:22     
  
تعداد بازدید :  326