کاش یک بار به جبهه رفته بودید
کاش یک بار به جبهه رفته بودید
 حدود ۳۰ سال از انجام عملیات «کربلای۴» می‌گذرد، اکنون که خبر کاوش پیکرهای ۱۷۵ خط‌شکن و غواص عملیات کربلای۴ به مهم‌تریم خبر این روزها در سطح جامعه تبدیل شده است رسانه‌های بیگانه‌ای همچون BBC، VOA و manoto۱ کارکرد شایع‌سازی و تخریب ارزش‌های ملی و مقاومتی ملت ایران را به روش‌های گوناگون اما منطبق با هم در دستور کار خود قرار داده‌اند.

در چنین شرایط شبهه‌ناکی ،شهیدان شاهد پیرو مکتب امام خمینی(ره) بنا به بصیرت و دوراندیشی‌ای که داشته‌اند در وصیت‌نامه‌هایشان به مسأله شایعه‌سازی و شایعه‌پراکنی پرداخته‌اند تا حجاب از چهره منافقان و دشمنان ایران اسلامی برملا کنند. در همین راستا به مرور بخشی از وصیت‌نامه چهار شهید دوران دفاع مقدس خواهیم پرداخت:
 

۱- شهید محمدعلی تک در وصیت‌نامه‌اش خطاب به شایعه‌سازان گفته است: نه، ما مردم کوفه نیستیم و امام عزیز را تنها نمی‌گذاریم و باید در عمل ثابت کنیم و امروز روز عمل است. ای منافقین کوردل، موشان روز و خفاشان شب، بدانید همانطوری که در طول تاریخ نتوانستید کاری کنید، مگر اینکه آتش خود را شعله ورتر کنید هم در این دنیا و هم در آخرت.

و ای کسانی که شایعه درست می‌کنید که اینها مرا با زور به جبهه می‌فرستند، بدانید که ما با چشمانی باز و قدم‌های استوار و قلبی پر از محبت خدا و با آن عقیده‌ای که به آن ایمان داریم که فقط خدا می‌باشد، می‌رویم.

۲- شهید رجب پریمی در وصیت‌نامه‌اش شایعه‌سازان را این‌گونه مورد عتاب قرار داده است: پنج سال از جنگ می‌گذرد، حتی برای دیدن فاجعه‌ای که صدام به بار آورده است سری به جبهه‌ها نزدید و نیامدید از نزدیک ببینید که این فرزندان اسلام چه کار می‌کنند. هی نشستید بر علیه این فرزندان راستین اسلام «نِق» زدید که این‌ها می‌روند برای پول و چیزهای دیگر و هی نشستید بر علیه انقلاب شایعه ساختید.

۳- شهید خلیل بیناباشی هم نوشته است: ای امت شهیدپرور، هر چند این شخص، حقیر هستم که پیامی به شما بدهم، ولی بیدار باشید که از هر شایعه‌پراکنی و از هر چاپلوسی دشمنان اسلام نهراسید و بر خود فخر بورزید که در دوره‌ای هستید که به برکت رهبر انقلاب آگاه شده‌اید و از هر نظر به درجه‌ای رسیده‌اید که ملت‌های دیگر افسوس می‌خورند که چرا این رهبر را آنها نداشتند.

۴- شهید مهدی بداغی نیز در وصیت‌نامه‌اش یادآور شده است: اما ای امت مسلمان از شما می‌خواهم که امام را تنها نگذارید و مواظب ضدانقلاب باشید که نکند با کارهایی از قبیل شایعه و ناامن کردن جو خواسته باشند نهال انقلاب را بخشکانند.

گردآورنده: سید حسین میری
   1394/3/24 11:49     
  
تعداد بازدید :  554

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: