روز پزشک گرامی باد
در ایران روز اول شهریور هم زمان با تولد ابوعلی سینا روز پزشک نامگذاری شده است.
ابوعلی حسین بن عبداللّه بن حسین بن علی بن سینا معروف به شیخ الرئیس، از حکمای بزرگ و علمای نامدار جهان و پزشکان اسلام است. ابوعلی سینا از مشهورترین و تاثیرگذارترین فیلسوفان و دانشمندان ایران است که آثارش در زمینه فلسفه ارسطویی و پزشکی اهمیت بسیار دارد.شیخ 450 کتاب به زبان‌‏های فارسی و عربی در زمینه‌های گوناگون نوشته ‌است.
ابوعلي سينا در سال 428 هجري قمري ، زماني كه تنها 58 سال داشت ،‌ در حالي رخت از جهان بربست كه با اداي دين خود به دانش بشري ، نامي ماندگار از خود به جاي گذاشت .
شجاعت و صلابت پزشکان در مبارزه با کرونا.
این روزها کادر درمانی در خط مقدم جنگ با ویروس کرونا هستند و رسالت و تعهد سنگینی در قبال سلامت جامعه به عهده دارند که در این راستا سلامتی خود را نیز در کف اخلاص گذاشته‌اند.
سفیدپوشانی که این روزها در مقابل تمام کمبودها و کاستی‌ها صبر پیشه کرده‌اند و بر اساس وظیفه انسانی خود تنها به نجات جان مردم فکر می‌کنند و با وجود مواجه‌شدن با ناملایمات، عرصه خدمت را ترک نکرده‌اند.
در شرایطی که ویروس مرموز کرونا هر روز رویی از پیچیدگی‌های خود را نشان می‌دهد و همچنان علم بشر از کشف دارو و واکسن علیه آن عاجز مانده، مدافعان عرصه سلامت نیز هر روز نمایی از فداکاری و ایثار خود را در عرصه خدمت به کشور و نجات جان هم‌وطنانشان عیان می‌کنند.
ما نیز ضمن تشکر از خدمات شبانه‌روزی پزشکان و پرستاران، صحت و سلامت را برای این قشر کشور و شفای عاجل همه بیماران را از خدای متعال خواستاریم.و دعا می‌کنیم خداوند پزشکان و پرستاران را حفظ کند تا بتوانند جامعه ما را پرستاری و مراقبت کنند.
تا همتت ای پزشک باقیست دستان تو نعمتی الهیست
روز پزشک مبارک

   1399/5/31 16:28     
  
تعداد بازدید :  1246

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: