لزوم توجه به جوانان در مواجهه با تفکرات انحرافی
       
  به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه شناخت عرفان، با حضور حجت‌الاسلام خیرالله مردانی،  عصر روز چهارشنبه
  5 اردیبهشت 97 در سالن شورای معاونت  اجتماعی فرهنگی دانشگاه برگزار شد.
   استاد مردانی که از مولفین و محققین برجسته حوزه می باشد، سخنان خود را با بیان این مطلب که دشمنان دین سعی در از بین بردن تفکرات اصیل اسلامی دارند، آغاز کرد و در خصوص تفکرات انحرافی  گفت: مبحث عرفان به گونه ای که در جامعه مطرح می شود، در اسلام وجود ندارد. به تعبیر شهید استاد مطهری عارف نام اجتماعی صوفی هاست و نام شخصی آن‌ها صوفی است و صوفی ها هم از نظر اسلامی کلاً مردود هستند. هیچیک از 250 گروه صوفی شناخته شده را  پیامبر (ص) و ائمه اطهار  (ع) تائید نکرده اند. امام هادی (ع) نیز در خصوص رد صوفیه می فرمایند: الصوفیه کلهم من مخالفینا. جالب اینست که همه صوفی ها،  دم از اهل بیت می زنند.
این محقق حوزه همچنین در خصوص اولی الامر، عصمت پیامبر، ائمه اطهار (ع) و تفاسیر انحرافی در این زمینه توضیحاتی داد. ایشان همچنین  تفسیر نوین و تفسیر کشف‌الاسرار خواجه عبدالله انصاری (که صحابه را به حضرت علی ع) برتری داده است را دربرگیرنده مطالب انحرافی خواند. سپس به بیان مطالبی نظیر اختلافات اناجیل اربعه، شرف الشمس، اقطاب فرق انحرافی، فرقه صوفی چشتیده، گنابادی پرداخت و نیز در مورد سوابق شیخ نخودکی توضیحاتی داد. حجت‌الاسلام مردانی  همچنین حدیثی از امام رضا (ع) در رد صوفیه از کتاب حدائق الطرائق آورد و در خصوص ولایت علی ابن ابی‌طالب در نزد شیعه، منابع اهل سنت، محی‌الدین عربی و علی اللهی‌ها مطالبی را به‌تفصیل بیان داشت. جلسه کارگاه با پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان به پایان رسید.


گزارش: ایرجی
عکس: میری


   1397/2/10 07:20     
  
تعداد بازدید :  403