دکتر رستمیان: نخستین مجمع سلامت استان تهران دوشنبه 3 اردیبهشت 97 با حضور معاون رییس جمهور برگزار خواهد شد

این مجمع با حضور دکتر جهانگیری معاون رییس جمهوری، استاندار ، فرمانداران ، شهردار ، روسای دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران و علوم بهزیستی، مسئولین سازمان های مختلف و نمایندگان سمن ها روز دوشنبه 3 اردیبهشت 97 در سالن همایش رازی برگزار می شود.

دکتر رستمیان معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این باره گفت: پیرو فرمایش رییس جمهور در اولین مجمع ملی سلامت (سال 95) مبنی بر تشکیل مجمع سلامت استانی، نخستین مجمع استانی به ریاست استاندار تهران و دبیری دانشگاه علوم پزشکی تهران با هدف افزایش مشارکت و ارتباط بین بخشی نهادهای مختلف و مشارکت نهادهای مردمی در جهت تامین سلامت مردم، برگزار خواهد شد.
وی افزود: با توجه به شعار امسال هفته سلامت ( سلامت برای همه ، همه برای سلامت) به معنای عدالت در سلامت و بهره گیری همه مردم از سلامت با همکاری سازمان ها و ارگان ها و عموم مردم افزود: ما نباید سلامت را فقط به عنوان بیماری بینیم ، سلامت یعنی چه عللی باعث ایجاد بیماری می شود ، که اکثر عللی که باعث ایجاد بیماری می شود با مشارکت مردم و سایر سازمان ها برطرف خواهد شد.
دکتر رستمیان با اشاره به اینکه مجمع سلامت استانی یعنی همکاری بین بخشی و مشارکت همه بخش های مرتبط با سلامت برای رفع عوامل بیماری زا مانند آلودگی آب، خاک، هوا، مواد غذایی سالم، کاهش تصادفات و آسیب های اجتماعی افزود: یکی از عواملی که در جلوگیری از بروز بیماری ها نقش مهمی دارد خود مراقبتی است که نهادهای مختلف از جمله آموزش و پرورش، صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد در جهت ارتقاء سطح سواد مردم می توانند موثر واقع شوند. 
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:مشارکت های مردمی به صورت سازمان یافته و گروه های داوطلبین در سازمان های مختلف و شکل‌گیری خانه های سلامت و کانون سلامت محلات، که در عرصه سلامت فعال هستند عضو مهمی از مجمع را تشکیل می دهند.
دکتر رستمیان بیان کرد: در نظر داریم در این مجمع از خیرین، سازمان ها و ارگان هایی که اقدامات موثری در راستای بهبود سلامت جامعه داشتند قدردانی نماییم.

 

   1397/2/2 10:35     
  
تعداد بازدید :  232

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: