برگزاری دومین جلسه کمیسیون ماده یک ارتقاء
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، دومین جلسه کمیسیون ماده یک ارتقا اعضاء هئیت علمی 24 اردیبهشت با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد.
 در ابتدای جلسه دکتر حسن برکتی مدیر مؤلفه های مؤثر بر سلامت ضمن تشکر از فعالیت اساتید در عرصه اجتماعی، گزارشی از این قبیل فعالیت ها، به سمع و نظر اعضاء هئیت علمی رساند، این موارد که برای کاهش آسیب های اجتماعی است، شامل: اعتیاد، طلاق، ارتقاء سطح سلامت و پیشگیری و مسئولیت اجتماعی می باشد. وی افزود با توجه به دستورالعمل اجرایی ماده یک آئین نامه ارتقاء اعضاء هئیت علمی فعالیت اجتماعی همانند فعالیت فرهنگی می تواند به عنوان مصادیق معرفی شده و امتیاز دهی انجام شود.
مدیر مؤلفه های مؤثر بر سلامت افزود: نمونه هایی از تجربه های قبلی در خصوص حضور اساتید در عرصه فعالیت های اجتماعی و ارتقاء سطح سلامت می توان به همایش دست های مهربان اشاره کرد که اساتید برای خدمت رسانی به جامعه اقدام کردند و امتیاز به آنها تعلق گرفت.
دکتر برکتی گفت:
 از این دست فعالیت های اجتماعی که می توان به آن اشاره کرد شامل: ایجاد و راه اندازی نظام مراقبت های اولیه بهداشتیPHC توسط اساتید، تشکیل انجمن ها به تفکیک بیماریها مانند لوپوس ،ام اس، هموفیلی، اهدای عضو ایرانیان، دیابت  و پاسخگویی اعضای هیات علمی به سوالات مردم، حضور اساتید در سازمان ها اعم از آموزش و پرورش و غیره به عنوان سخنران و ایجاد کارگاه در راستای ارتقاء سطح سلامت جامعه از مواردی است که می توان به آن اشاره کرد.
سپس حجت السلام دکتر عیسی زاده مسئول نمایندگی نهاد رهبری با اشاره به عناوین جدول ارتقاء در خصوص مراجع امتیاز دهی، پیشنهاد اصلاح داد و افزود: دفتر نهاد رهبری و معاونت فرهنگی به عنوان مراجع ذیصلاح ارائه مجوز برای سخنرانان با مضامین سلامت اجتماعی جهت کسب امتیاز ماده یک می باشند.
در ادامه دکتر محقق افزود: قالب بحث های اجتماعی مانند فرهنگی، از آئین نامه مذکور باید تبعیت کند و عناوین اجتماعی همانند عناوین فرهنگی به کار روند. وی افزود: تنها به کاهش آسیب و معضلات اشاره نشود، بلکه نکات مثبت و ارتقایی مانند بستر سازی در راستای  حفظ سلامت نیز در نظر گرفته شود.
در ادامه دکتر ناطق پور دیگر عضو کمیسیون، به انطباق امتیاز مصادیق اجتماعی با آئین نامه ارتقاء تاکید کرد.
دکتر جهانشیر که به عنوان نماینده معاونت آموزشی در جلسه حضور داشت، در خصوص اطلاع رسانی مصادیق جدید حوزه ی فعالیت های اجتماعی صحبت کرد وافزود:  مصاحبه جامع از طریق سایت و همکاری با دانشکده مجازی و ساخت پادکست و انتشار آن از طریق شبکه های اجتماعی میتواند راه مناسبی در این زمینه باشد.
در پایان دکتر رستمیان معاون فرهنگی و جانشین رئیس دانشگاه در کمیسیون ماده یک ارتقاء،  با اشاره به بهره گیری از تجربیات بین المللی در حوزه فعالیت های اجتماعی به تجربه کشورهایی مانند هند در این خصوص اشاره کرد، که  20%  از فعالیت های اساتید و فراگیران به فعالیت های اجتماعی و شرکت های درآمدزا 2% از سود خود را به مسئولیت پذیری اجتماعی تخصیص داده اند.

عناوین فعالیت های اجتماعی که شامل کسب امتیاز از ماده یک آیین نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی می شود به شرح زیر می باشد:
  • هرگونه فعالیت داوطلبانه و عام المنفعه و سلامت  اجتماعی سمن ها و خیریه ها ( حداقل به مدت یکسال)
  • هرگونه فعالیت علمی در راستای کاهش آسیب اجتماعی و ارتقا سطح سلامت جامعه 
  • عضويت يا همكاري اساتيد با تشكل هاي علمی با فعالیت در حیطه اجتماعی
  • عضویت یا همکاری در زمینه های سلامت  اجتماعی با نهادها یا سازمان های خارج از دانشگاه با هماهنگی دانشگاه
  • سخنراني در دانشگاه با مضامین سلامت اجتماعی با هماهنگی دفتر نهاد رهبری و معاونت فرهنگی  برا ی اساتید، دانشجویان، کارمندان و عموم مردم
  • تقديرنامه استانی و كشوري در حیطه سلامت اجتماعی
  • برگزاری کارگاه سلامت اجتماعی با تاکید بر مؤلفه های اجتماعی سلامت و همکاری یاتدریس و یا شرکت در دوره های آموزشی مرتبط
خبر: میری
   1398/2/28 10:24     
  
تعداد بازدید :  171