کودکانه‌ای‌ که در پاسخ به توهین به ساحت پیامبر
کودکانه‌ای‌ که در پاسخ به توهین به ساحت پیامبر منتشر می‌شود

کودکانه‌ای‌ که در پاسخ به توهین به ساحت پیامبر (ص) منتشر می‌شود


این کتاب کودکانه، حکایت پنهان شدن پپامبر اکرم (ص) در غار است که در جریان خروج پیامبر از مکه به سوی مدینه رخ داد. مشرکان به جست و جوی ایشان کوه و برزن را می گشتند و حضرت به مدت سه روز در درون یک غار پنهان شد. به فرمان خداوند متعال عنکبوتی بر در غار منزل کرده و تار تنید و کبوترهایی در آنجا تخم گذاشتند به ترتیبی که هر کس این صحنه را می دید یقین می کرد سالها کسی از این شکاف عبور نکرده و داخل غار از وجود هر جنبنده‌ای خالی است.

بابک صابری جریان تلاش عنکبوت و کبوتر را برای نجات جان پیامبر(ص) با ادبیات کودکانه به رشته تحریر در آورده و حسن عامه کن نیز با تصویرگری، صحنه هایی از این حکایت جالب را به نقش کشیده است.

این اثر که هنوز به زبان فارسی منتشر نشده، قرار است در نخستین گام با حمایت نویسنده این کتاب، از سوی گروه کودک و نوجوان اسپانیایی زبان فانوس دریایی به زبان های اسپانیایی و پرتغالی برای کودکان منطقه آمریکای لاتین منتشر شود.

با توجه به توهین نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اعظم(ص)، گروه کودک و نوجوان اسپانیایی زبان فانوس دریایی وابسته به موسسه فرهنگی هنری اندیشه شرق در نظر گرفته است، با انتشار این اثر گوشه‌ای از شخصیت و عظمت پیامبر اکرم را به کودکان و نوجوانان آمریکای لاتین معرفی کند.

در این داستان که تلاش شده است از ساختار مذهبی فاصله بگیرد و به تلاش حیوانات برای نجات جان بهترین مخلوق عالم بپردازد، توانسته تابلویی زیبا برای کودکان و نوجوان در راستای درک عظمت شخصیت پیامبر اعظم به تصویر بکشد.

گروه کودک و نوجوان اسپانیایی زبان فانوس دریایی در کمتر از دو سال تا کنون بیش از پنجاه عنوان کتاب از آثار کودک و نوجوان ایرانی را به زبان های اسپانیایی و پرتغالی منتشر و در کشورهای مختلف آمریکای لاتین توزیع کرده است

   1394/1/24 15:57     
  
تعداد بازدید :  213

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: