تحول و ارتقای فضای فرهنگی دانشگاه درگرو فعالیت شوراهای فرهنگی مراکز است
تحول و ارتقای فضای فرهنگی دانشگاه درگرو فعالیت شوراهای فرهنگی مراکز است
دكتر باقر زاده، متخصص جوان و فعال عرصه فرهنگ دانشگاه كه مسئوليت امور فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي تهران را در دست دارد، در يك گفت‌وگوي كوتاه، مختصري از فعاليت‌هاي فرهنگي دانشگاه را بيان كرد. مدير فرهنگي دانشگاه كه متخصص بيماري‌هاي عفوني نيز هست، معتقد به كار ساختاري و سازمان‌دهي امور فرهنگي دانشگاه در قالب شوراي فرهنگي هر مركز است، افزايش فعاليت‌هاي سازمان‌دهي شده فرهنگي، ملي و مذهبي در مراكز تابعه دانشگاه از اتفاقات مثبت دوران حضور دكتر باقرزاده در جايگاه مدير فرهنگي دانشگاه است.

با سلام دكتر، شما از چه زماني در دانشگاه مشغول فعاليت‌هاي فرهنگي شده ايد و از چه زماني به‌عنوان مدير فرهنگي مشغول به كار هستيد؟
سال‌هاست كه با كار فرهنگي مأنوس شده‌ام، از همان ابتداي ورود به دانشگاه به‌عنوان دانشجو در سال 1375 درزمينهٔ فرهنگي مشغول به فعاليت شدم و مسئوليت كانون مطالعات فرهنگي اجتماعي و مسئوليت يك هيئت دانشجويي و مديرمسئولي نشريه دانشجويي را بر عهده داشتم و با بسيج دانشجويي نيز در فعاليت‌هاي فرهنگي همكاري مي‌كردم، با شروع تحصيلاتم در MPH اخلاق پزشكي با نظر رياست وقت دانشگاه، از نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌هاي كشور به دانشگاه علوم پزشكي تهران منتقل‌شده،  به‌عنوان معاون مديريت فرهنگي و فوق‌برنامه فعاليت شروع به فعاليت كردم و بعدازآن هم در دوران تخصص، مشاور فرهنگي معاون محترم فرهنگي جناب آقاي دكتر پرويز بودم، از مهر 1392 هم به‌عنوان مدير فرهنگي دانشگاه مشغول به كار هستم، البته در يك حضور بلندمدت در فعاليت‌هاي نهاد مركز بر روي برنامه‌هاي فرهنگي سياسي دانشگاه‌هاي سراسر كشور تمركز داشتم، در اين دوران، رئيس اداره نشريات نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌هاي سراسر كشور، رئيس اداره پي گيري و امور مشاوران نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌هاي سراسر كشور، دبير شوراي مشاورين رياست محترم نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌هاي سراسر كشور بوده‌ام و در حال حاضر نيز دبير شوراي مشورتي امور فرهنگي و فوق‌برنامه دانشگاه‌هاي علوم پزشكي منطقه 1 كشور هستم.

ساختار فعلي مديريت فعاليت‌هاي فرهنگي دانشگاه در حال حاضر به چه ترتيبي است؟
معاونت فرهنگي دانشگاه به‌عنوان بازوي ستادي، در نقش طراح و برنامه‌ريز و ناظر بر اجراي فعاليت‌هاي فرهنگي دانشگاه فعاليت مي‌كند و تنها در مواردي كه يك برنامه فرهنگي مغفول مانده باشد يا آن كار فرهنگي از عهده مراكز خارج باشد وارد عمل مي‌شود و ازلحاظ ساختاري بعد از معاون محترم فرهنگي، بنده به‌عنوان مدير فرهنگي و واحدهاي مختلف همچون، امور سايت، روابط عمومي معاونت فرهنگي، آموزش، امور اجراي برنامه‌هاي فرهنگي، كانون‌ها، امور عمومي و واحد ستادهاي فرهنگي دانشگاه به همراه امور ارتقاء اعضاي هيئت‌علمي مشغول به فعاليت هستند و البته در فضاي فرهنگي دانشگاه واحدهاي ستادي همچون نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، معاونت دانشجويي، امور ايثارگران، امور زنان، بسيج كاركنان و بسيج جامعه پزشكي مشغول به فعاليت هستند. البته بايد توجه داشت كه الحمدالله در چند ماه اخير  با تلاش اين معاونت و نظر مساعد رياست محترم دانشگاه در همه مراكز تابعه جايگاه مسئول فرهنگي تعريف‌شده است و مسئول فرهنگي مطابق با مقتضيات مركز مربوطه و بنا بر برنامه‌هاي ارائه‌شده به انجام كارهاي فرهنگي مي‌پردازد.

فعاليت‌هاي عمده فرهنگي دانشگاه ما در چه قالب‌هايي صورت مي‌پذيرد؟
معاونت فرهنگي به‌عنوان طراح و سياست‌گذار فرهنگي دانشگاه، رسالت هدف‌دار كردن فعاليت‌ها در مسير اجراي برنامه چهارساله دانشگاه را بر عهده دارد و پيكره اصلي فعاليت‌هاي فرهنگي در دانشگاه در قالب برنامه چهارساله مشخص‌شده است، كه البته نوع فعاليت و ابعاد انجام و اجراي برنامه‌ها متناسب با هر مركز متغير خواهد بود و به همين دليل در بررسي فعاليت‌هاي انجام‌شده در مراكز به قالب‌هاي اجراي برنامه‌ها جزئي‌تر پرداخته‌شده است. در تقسيم‌بندي‌هاي صورت گرفته 12 قالب فعاليت فرهنگي همچون ترويج فرهنگ ديني و آموزه‌هاي قرآن و اهل‌بيت (عليهم‌السلام)، حفظ و ترويج ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس، ترويج فرهنگ اقامه نماز و امربه‌معروف و نهي از منكر، ارتقاء  و توسعه فرهنگ كتاب‌خواني و ... تدوين‌شده است كه تمامي برنامه‌هاي فرهنگي از ايده تا اجرا را در بر مي‌گيرند. 
ستادهاي فرهنگي دانشگاه متشكل از ستاد صيانت از حقوق شهروندي و عفاف و حجاب، كميته سلامت اداري، كانون قران و عترت، ستاد توسعه و ترويج فرهنگ اقامه نماز با قريب به 24 عضو از رياست محترم دانشگاه تا نمايندگان تشكل‌هاي فعال و عزيزان دانشجو به‌صورت منظم جلساتي را برگزار مي‌كنند  و در اين جلسات پردازش فعاليت‌هاي صورت گرفته، تبادل‌نظر و طراحي و تصميم‌گيري كلان در مورد برنامه‌هاي فرهنگي آتي در زمينه‌هايي كه عرض كردم، صورت مي‌پذيرد. 
مخاطب، محيط و مقتضيات زمان از مسائلي است كه در طراحي برنامه‌ها در نظر گرفته مي‌شوند كه بنا بر وظيفه، ما در امور فرهنگي جامع‌نگري را سرلوحه قرار داده‌ايم و ان‌شاءالله جزئي‌ترين مسائل را در نظر خواهيم داشت.


كاركرد شوراي فرهنگي مراكز دقيقاً چيست؟
همان‌طور كه قبلاً عرض كردم، معاونت فرهنگي در نقش سياست‌گذار و برنامه‌ريز امور فرهنگي دانشگاه بازوي ستادي است و منابع و نيروي انساني دانشگاه در مراكز تابعه مستقر هستند به همين دليل در مراكز، شوراهاي فرهنگي ايجادشده‌اند كه بنا بر رسالت دانشگاه در برآورده شدن برنامه چهارساله و مقتضيات هر مركز نقش تصميم‌ساز و تصميم‌گيرنده را بر عهده‌دارند و فعاليت‌هايي همچون ايجاد بانك اطلاعاتي از فعالان، علاقه‌مندان و افراد حامي فعاليت‌هاي فرهنگي، ترويج فرهنگ ديني و آموزه‌هاي قرآن و اهل‌بيت (عليهم‌السلام)، حفظ و ترويج ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس ، ترويج  فرهنگ اقامه نماز و امربه‌معروف و نهي از منكر،امور مربوط به اقامه نماز و مساجد، ارتقاء و توسعه فرهنگ كتاب‌خواني و راه‌اندازي و يا تكميل كتابخانه فرهنگي واحد مربوطه، مديريت،  برنامه‌ريزي و اجراي  فعاليت‌هاي آموزشي فرهنگي( ضمن خدمت كاركنان)  و برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي فرهنگي اساتيد مربوط به آئين‌نامه ماده 1 ارتقاء اساتيد با هماهنگي معاونت فرهنگي دانشگاه، اجراي طرح‌هاي پژوهشي با موضوعات فرهنگي (HSR  و ...) در واحد مربوطه را بر عهده‌دارند. 


كانون‌هاي هنري و قرآن و عترت كه اخيراً در حال شكل‌گيري در معاونت فرهنگي هستند، چه وظايفي را دنبال مي‌كنند و هدف نهايي از ايجاد اين كانون‌ها چيست؟
بناي اصلي اين كانون‌ها بر جمع‌آوري پتانسيل هنري، فرهنگي و قرآن و عترت دانشگاه براي استفاده بهينه از اين پتانسيل و هدف‌دار كردن و آموزش و درنهايت انتفاع هر دو طرف يعني كارمند و دانشگاه است. در حال حاضر تعداد زيادي از افراد شاخص در حوزه‌هاي هنري و فرهنگي جامعه از دانشگاه علوم پزشكي تهران هستند كه خود دانشگاه به دلايل فراوان از خدمات اين عزيزان بهره‌مند نمي‌شود، در طرح كانون‌هاي هنري فرهنگي و قرآن و عترت در نظر داريم از اين بزرگواران در اجراي برنامه‌ها، آموزش افراد علاقه‌مند و ايجاد بستري مناسب براي غني كردن فضاي فرهنگي دانشگاه و خانواده‌هاي محترم كاركنان، اساتيد و دانشجويان عضو اين جامعه بزرگ استفاده كنيم. 

فعاليت‌هاي فرهنگي صورت گرفته در دانشگاه ما چه اقشاري را بيشتر مخاطب قرار مي‌دهد؟
دانشگاه در برنامه چهارساله فرهنگي خود تمامي اقشار مرتبط  را موردنظر كار فرهنگي قرار داده است و ما در معاونت  از آنجائي كه بهره‌مندي از امور فرهنگي را جزو حقوق اصلي اعضاي خانواده بزرگ دانشگاه مي‌دانيم خود را موظف به انجام‌وظيفه در حد اعلا دانسته و براي همه‌ي عزيزان شاغل و در حال تحصيل دانشگاه و خانواده‌هاي محترم ايشان و حتي تمامي مراجعين به مراكز تابعه دانشگاه برنامه فرهنگي طراحي و اجرا مي‌كنيم. البته به‌صورت آماري در گزارش‌ها به اين نكته توجه شده است كه تمايل مراكز در اجراي فعاليت‌هاي فرهنگي بر كدام قشر متمركز است تا براي ديگر سطوح مركز مربوطه نيز برنامه‌ريزي شود. فعاليت‌هاي فرهنگي در مراكز بيشتر روي كارمندان و دانشجويان متمركز است به همين دليل امور فرهنگي دانشگاه ضمن پيگيري و حمايت و پشتيباني از فعاليت مسئولين فرهنگي در مراكز اقدام به برگزاري برنامه‌هايي مختص اساتيد و مديران كرده است تا تأثيرگذاري فرهنگي از سطوح مختلف شكل بگيرد به‌عنوان‌مثال پيوست‌هاي فرهنگي ويژه مديران و اساتيد، كارگاه‌هاي ويژه مديريت و برنامه‌ريزي فرهنگي ويژه مديران مراكز از نمونه‌هاي موفق برنامه‌هاي فرهنگي اجراشده هستند.

پژوهش چه جايگاهي در فضاي فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي تهران دارد؟
چند طرح بزرگ پژوهشي  تاكنون در معاونت انجام‌شده است و 4 طرح ديگر نيز تعريف و به‌زودي شروع مي‌شوند كه به اميد خدا تغيير شگرفي در رويكردها و فضاي فرهنگي دانشگاه خواهند داشت. معاونت فرهنگي دانشگاه آمادگي دارد كه از تمامي طرح‌هاي فرهنگي حمايت مادي و معنوي كامل داشته باشد و آغوش معاونت براي پژوهش‌هاي فرهنگي براي تمامي اعضاي خانواده بزرگ دانشگاه باز است.


كارگاه‌هاي ويژه اعضاي هيئت‌علمي چرا برگزار مي‌شوند، آيا كارگاه‌هاي ويژه براي ديگر اقشار دانشگاه نيز برگزار مي‌شود؟
كسب امتياز فرهنگي در ارتقاء اساتيد، مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي است كه بر اين اساس اساتيد چند گزينه را براي كسب اين امتياز در اختياردارند، تدوين كتاب، مقاله، توليد اثر بديع و ارزنده هنري با رويكرد اسلامي در حوزه‌هاي فرهنگي – تربيتي – اجتماعي، تهيه و تدوين پيوست فرهنگي، ارائه مشاوره فرهنگي و يا همكاري مؤثر با تشكل‌هاي قانونمند، فعاليت به‌عنوان استاد مشاور فرهنگي، مسئوليت‌پذيري در اصلاح و هدايت نگرش‌هاي مطلوب فرهنگي و مشاركت يا انجام فعاليت‌هاي فرهنگي – تربيتي – اجتماعي، استمرار در تقيّد و پايبندي به ارزش‌هاي ديني ،فرهنگي ،‌ملي ، انقلابي و صداقت و امانت‌داري، كسب جوايز فرهنگي، طراحي و مشاركت فعالانه در برگزاري كرسي‌هاي نقد و نظريه‌پردازي  از آن جمله هستند، البته بعضاً اساتيد در كسب اين امتيازات به دليل مشغله فراوان به مشكلاتي برخورد مي‌كردند و ابتكار معاونت فرهنگي در تسهيل اين فرآيند اين بوده است كه با پيگيري و انجام فرآيندي خاص، اساتيد بزرگوار امتياز اين كارگاه‌ها را از طريق حضور در كارگاه‌هاي آموزشي فرهنگي دريافت كنند. بناي ما در برگزاري اين كارگاه‌ها، استفاده از اساتيد منتخب كشوري و تعريف اين كارگاه‌ها با سرفصل‌هاي كاملاً متنوع است تا اينكه اولاً بار فرهنگي مناسبي براي اين كارگاه‌ها متصور باشد و ديگر اينكه اساتيد با توجه به سليقه اين كارگاه‌ها را انتخاب كنند. اين كارگاه‌ها كه هر هفته برگزار مي‌شوند فرصت مناسبي براي اساتيد است تا با فراغ بال در بازه زماني گسترده‌اي كه دارند بين هر ارتقاء از كارگاه‌هاي موردتوجه خود با استاد و سرفصل منتخب خويش استفاده كنند. آقاي رئيسي،  برنامه‌ريز، هماهنگ‌كننده و مجري اين كارگاه‌ها با انتخاب اساتيد از برگزيدگان كشوري، فرآيندي را طي مي‌كند كه ان‌شاءالله به‌زودي به برگزاري كرسي‌هاي آزادانديشي در دانشگاه مي‌انجامد. البته بايد توجه شود كه فعلاً امكان گرفتن تمام امتياز از طريق كارگاه‌ها فراهم است ولي سال بعد اساتيد بزرگوار بايد از تمامي گزينه‌ها كسب امتياز كنند.


هزينه فعاليت‌هاي فرهنگي بعضاً از رغبت مراكز در انجام اين مدل از كار مي‌كاهد، راهكاري براي اين موضوع در نظر گرفته‌ايد؟ 
براي انجام امور فرهنگي بعد از تشكيل شوراي فرهنگي مراكز، مسئولين امر در مركز مربوطه به تخصيص بودجه مي‌پردازند، و البته بعد از تعريف طرح و در مرحله اجرا هر مركزي كه درخواست همراهي در انجام امور داشته باشد، معاونت فرهنگي با فراغ بال همكاري خواهد كرد. در انجام تبليغات محيطي و اموري همچون تجهيز نمازخانه‌ها و بخش‌هاي درماني به اقلام ديني مذهبي درخواست‌هاي فراواني داشته‌ايم كه به‌تمامي آن‌ها پاسخ‌داده‌شده است و از مسئولين مراكز درخواست مي‌كنيم اگر كمبودي در تجهيز اين اماكن مي‌بينند به معاونت مراجعه و اقلام موردنياز را دريافت كنند. به‌هرحال در انجام فعاليت‌هاي فرهنگي كه در قالب برنامه فرهنگي چهارساله دانشگاه مصوب شده باشند تا آنجا كه بتوانيم با درخواست مراكز همكاري مادي معنوي كامل خواهيم كرد.

كلام آخر يك مدير فرهنگي با خانواده بزرگ دانشگاه!
فقط اظهار اميدواري براي فردايي بهتر براي تمامي اعضاي عزيز اين خانواده بزرگ و اينكه كار فرهنگي كار گروهي است همه به فكر آن باشيم، مثلاً تعهد يك استاد به نظم و تقوا و شاگرد پروري و اخلاق حرفه‌اي يا يك دانشجو به احترام استاد و علم‌آموزي يا يك همكار درماني به رعايت حال و حقوق بيمار و ديگر موارد از اين دست، خود از بزرگ‌ترين قدم‌ها در ارتقاء فضاي فرهنگي دانشگاه هستند و البته تشكر از شما.

خبرنگار: رضا رئيسي
   1393/11/4 09:38     
  
تعداد بازدید :  262

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: