کارگاه پدیده دینی سیاسی اجتماعی داعش برگزار شد
کارگاه پدیده دینی سیاسی اجتماعی داعش برگزار شد
كارگاه پديده ديني سياسي اجتماعي داعش برگزار شد 

به گزارش معاونت فرهنگي دانشگاه، چهارشنبه  10دي‌ماه با حضور دكتر حسين رويوران، استاد روابط بين‌الملل دانشگاه تهران، كارگاه ويژه اعضاي هيئت‌علمي دانشگاه ها از ساعت 13 الي 15 در محل سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
رئيس سابق شبكه العالم كه سابقه 29 سال فعاليت در صداوسيما سيماي جمهوري اسلامي ايران را دارد، با ارائه تعريف واژه تكفير و نوع برداشت و برخورد و اصلاً وجود اين عقيده در بعضي از مذاهب، ضمن تذكر اين مورد كه در تمام تاريخ، شيعه از تكفير به دور بوده است، دوشاخه مصري و سعودي كه به آتش تكفير در خاورميانه  و كل جهان دامن مي‌زنند را مختصر شرح داد.
معاون سياسي و بين‌الملل جمعيت دفاع از ملت فلسطين بابيان اينكه اطلاع‌رساني در مورد داعش به نحو مطلوبي صورت نپذيرفته است، جامعه را با چهار سؤال اصلي مواجه دانست و يكي از سؤالات كليدي كه آمريكا اگر داعش را ايجاد كرده پس چرا با داعش مي‌جنگد را به‌صورت مشروح پاسخ گفت.
اين تحليلگر نخبه سياسي كه تحليلگر  ويژه امور سياسي مسائل جهان عرب و منطقه خاورميانه (غرب آسيا)،فلسطين و لبنان است با برشمردن و بررسي سابقه و كاركرد احزاب مختلف سياسي در مصر، سوريه و عربستان و ديگر احزاب كارآمد در ديگر كشورهاي خاورميانه نقش اين گروه‌ها و عملكرد خوب، بد و زشت آن‌ها را در موضوع داعش موشكافي نمود.
نوع مطلب، دغدغه‌هاي اساتيد و پاسخگويي مبسوط و شفاف و جامع استاد رويوران كارگاه را به يكي از بهترين كارگاه‌هاي ويژه اعضاي هيئت‌علمي تبديل كرد.
دكتر رويوران كه  29سال سابقه فعاليت در سازمان صداوسيما و  دو دوره مديريت دفتر منطقه‌اي صداوسيما در بيروت و مديريت  شبكه العالم در سال‌هاي1379 و 1380 را در كارنامه خود دارد، معاون سياسي و بين‌الملل جمعيت دفاع از ملت فلسطين بوده ، كارشناس روابط بين‌الملل و تحليلگر امور سياسي مسائل جهان عرب و منطقه خاورميانه (غرب آسيا)،فلسطين و لبنان است.
اين تحليلگر نخبه سياسي، فوق‌ليسانس علوم سياسي ، ليسانس جامعه‌شناسي ، دكتري علوم سياسي بوده و هم‌اكنون به‌عنوان استاد  دانشكده روابط بين‌الملل دانشگاه تهران فعاليت مي‌كند.
معاونت فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي تهران، كارگاه‌هايي ويژه را براي اساتيد هيئت‌علمي دانشگاه‌ها برگزار مي‌كند كه علاوه بر تأمين تنوع در سرفصل‌ها به صورتي هدفمند در ارتقاء فرهنگي فضاي دانشگاه مؤثر خواهند بود. اساتيد مدعو آموزش‌دهنده كارگاه‌ها از ميان نخبگان دانشگاهي كشور و اكثراً از طريق رسانه‌هاي مختلف داخلي و خارجي معرف حضور قشر فرهيخته جامعه هستند.
   1393/10/13 13:36     
  
تعداد بازدید :  260