ششمین همایش مداحان دانشگاه برگزار شد
ششمین همایش مداحان دانشگاه برگزار شد
ششمين همايش مداحان دانشگاه برگزار شد 

به گزارش معاونت فرهنگي دانشگاه، سه‌شنبه 9 دي‌ماه  از ساعت 10 الي 12 ششمين همايش مداحان دانشگاه در محل نمازخانه معاونت فرهنگي دانشگاه با حضور مداحان از مراكز مختلف تابعه دانشگاه برگزار شد.
در اين گردهمايي كه با تلاوت آياتي از كلام‌الله مجيد آغاز شد، استاد اشتياقي به تشريح مناسبت‌هاي ماه‌هاي ربيع‌الاول و ربيع‌الثاني پرداخت. سپس مسئول كانون مداحان دانشگاه با اجراي نمونه‌هايي از روضه شهادت حضرت امام حسن عسگري(عليه‌السلام) و مدح ولادت پيامبر اكرم (صلي‌الله عليه و اله) و امام صادق(عليه اسلام) و حضرت معصومه(سلام‌الله عليها) به توضيح پار اي از نكات آموزي دراين‌باره پرداخت. 
در ادامه كارگاه تبادل‌نظر در خصوص ايجاد كارگاه‌هاي كلاسيك و برگزاري كلاس‌هاي تخصصي مداحي با حضور اساتيد برجسته كشوري انجام و اين موضوع با استقبال مواجه شد.
در اين كارگاه كتاب الحان الذاكرين مشتمل بر آشنايي با مباني نظري، مباحث شعرشناسي، اصول و مهارت‌هاي صداسازي، تمرينات تنفسي و بهداشت صوتي، رديف آوازي شامل يكصد‌و نود و دو گوشه در دوازده مقام آوازي، كتاب زيتونه مشتمل بر اشعار ايام فاطميه و كتاب الرضا(عليه‌السلام) با موضوع زندگاني حضرت امام رضا (عليه‌السلام) به مداحان اهدا شد تا در برنامه‌هاي مربوطه در مراكز تابعه دانشگاه استفاده شود. به همت معاونت فرهنگي دانشگاه در طرحي كم‌سابقه مداحان دانشگاه در مراكز تابعه شناسايي‌شده و بر اساس زمان‌بندي تدوين‌شده در كارگاه‌هاي ويژه آموزش‌هاي لازم را دريافت مي‌كنند تا ضمن ارتقاي فضاي فرهنگي دانشگاه بر اساس مقتضيات زمان، مداحان قديمي ارتقاء و مداحان جديد نيز پرورش بيابند.
خبرنگار: رضا رئيسي
عكاس: سيد محمد حسين ميري
   1393/10/10 10:12     
  
تعداد بازدید :  273