هفته بسیج گرامی باد
هفته بسیج گرامی باد
به گزارش روابط عمومي معاونت فرهنگي دانشگاه، «بسيج شجره طيبه و درخت تناور و پرثمري است كه شكوفه‌هاي آن بوي بهار وصل و طراوت يقين و حديث عشق مي‌دهد، بسيج مدرسه عشق و مكتب شاهدان و شهيدان گمنامي است كه پيروانش بر گلدسته‌هاي رفيع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده‌اند. بسيج ميقات پابرهنگان معراج انديشه پاك اسلامي است كه تربيت‌يافتگان آن، نام و نشاني در گمنامي و بي‌نشاني گرفته‌اند.» امام خميني (ره)
بسيج چيست و بسيجي كيست؟ اگر بخواهيم مفهوم بسيج و بسيجي را در ادبيات انقلاب اسلامي جستجو كنيم، چاره‌اي جز بيان مراد حضرت امام (ره) از بسيج و بسيجي نداريم. در انديشه امام (ره) بسيج نهادي است اجتماعي با ابعاد متعدد. در اين نگرش بسيج ديگر صرفاً سازماني نظامي نيست كه فقط در زمان جنگ و براي دفاع در مقابل دشمن شكل‌گرفته باشد، بلكه نهادي است وسيع و پاسخگوي نيازهاي اساسي و حياتي جامعه و با اجزاي ديگر نظام، چنان هماهنگي و پيوند دارد كه انفصال آن جز با انحلال جامعه اسلامي متصور نيست. بسيج در صورتي مي‌تواند نهادي جامع و شامل جهات متعدد و پايدار شناخته شود كه نيازهاي دائمي و باورها و ارزش‌هاي فرهنگي پديدآورنده آن به‌روشني تعريف شوند، اين نيازها ممكن است اقتصادي، سياسي، فرهنگي و يا نظامي باشند. 
به فرموده امام (ره) «بسيج شجره طيبه و درخت تناور و پرثمري است كه شكوفه‌هاي آن بوي بهار وصل و طراوت يقين و حديث عشق مي‌دهد، بسيج مدرسه عشق و مكتب شاهدان و شهيدان گمنامي است كه پيروانش بر گلدسته‌هاي رفيع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده‌اند. بسيج ميقات پابرهنگان معراج انديشه پاك اسلامي است كه تربيت‌يافتگان آن، نام و نشاني در گمنامي و بي‌نشاني گرفته‌اند.»(1) از ديدگاه امام بسيجي كسي است كه در عمل علاقه خود را به پيشرفت و حفظ و گسترش اقتدار نظام اسلامي و شأن و حيثيت ملت مسلمان نشان دهد؛ يعني بسيجي بودن معيار و ملاكي است كه بر اساس آن ميزان تعهد اعضاي آن به اصول و آرمان‌هاي انقلابي سنجيده مي‌شود.
هفته مبارك بسيج مترادف بانام جوان مرداني است كه عطر وجودشان عالمي را پرفروغ و مصطفي مي‌كند. گر چه تمام ايام همراه با واژگانش قادر به وصف بسيج و بيان گوشه‌اي از سجاياي آن نيست اما در هفته بسيج كه بهار گفتار در باب اين فرشته قدسي است بايد حق كلام در خصوص اين واژه زيبا ادا شود. لذا شايسته است دفتر دل را گشود، جوهر فكر را تراويد و قلم خلوص را به دست گرفت و با مركب سبز بر كاغذ سفيد نگاشت كه به‌راستي بسيجيان كربلاييان برگزيده‌اي هستند كه نزد آسمانيان برتر و نام‌آورترند. آنان طالب كوي جانان و سوداي عبوديت خدا در سردارند هفته بسيج بر تمام بسيجيان دانشگاه علوم پزشكي تهران مبارك باد.
   1393/9/5 10:29     
  
تعداد بازدید :  223

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: