کارگاه آموزشی مداحان دانشگاه برگزار شد
کارگاه آموزشی مداحان دانشگاه برگزار شد
کارگاه آموزشی مداحان دانشگاه برگزار شد


به گزارش معاونت فرهنگی دانشگاه، در کارگاهی ویژه مداحان، موجز خوانی و سبک های مختلف در مورد عزاداریهای ماه محرم بررسی شد. در این کارگاه که قریب به 50 مداح از تمامی مراکز تابعه دانشگاه حضور داشتند، پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، استاد اشتیاقی با ذکر پاره ای از توضیحات و ارائه بسته فرهنگی ویژه ماه محرم شامل کتب و موراد مورد نیاز در این ایام، از مداحان بزرگوار خواست تا متن مشخصی را با سبکهای مختلف ارائه کنند.
سپس همکاران مداح دانشگاه در خصوص فرارسیدن ماه محرم وروضه ی حضرت مسلم ابن عقیل علیه السلام به مدیحه سرایی پرداخته، سبکهایی متنوع از ارائه یک متن را اجرا کردند.
در ادامه برنامه استاد حاج عباس دلجو که از پیشگامان پرداخت علمی شیوه های ارائه مطالب دینی و بزرگان مداحی جامعه ایرانی است، در خصوص انتخاب شعر وفنون روضه خواندن کوتاه و تاثیر گذار  آموزش هایی به مداحان ارائه و کتب مفید مورد استفاده در این باره را معرفی کرد.
کارگاه آموزشی مداحان با خواندن نماز جماعت به پایان رسید.
کارگاههای آموزشی مداحان که به ابتکار معاونت فرهنگی دانشگاه و پیگیری مستمر استاد اشتیاقی به صورت ماهیانه برگزار می شود، محفلی است برای ارتقاء کیفی عملکرد مداحان دانشگاه که گروهی از همکاران مقید به حضور و فعالیت خالصانه و بی چشم داشت در محیط دانشگاه هستند.

   1393/7/30 11:23     
  
تعداد بازدید :  329