کارگاه تفسیر موضوعی قرآن کریم با موضوع غدیر ویژه اعضای هیئت‌علمی برگزار شد
کارگاه تفسیر موضوعی قرآن کریم با موضوع غدیر ویژه اعضای هیئت‌علمی برگزار شد
كارگاه تفسير موضوعي قرآن كريم با موضوع غدير ويژه اعضاي هيئت‌علمي برگزار شد 


به گزارش معاونت فرهنگي، كارگاه تفسير موضوعي قرآن كريم چهارشنبه  16 مهر  با حضور مدير گروه معارف دانشگاه و در محل ساختمان مركزي ويژه اعضاي هيئت‌علمي دانشگاه برگزار شد. اين كارگاه كه مورد استقبال تعداد كثيري از اعضاي هيئت‌علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران و دانشگاه‌هاي ديگر قرار گرفت به تفسير قرآن كريم با موضوع  واقعه بزرگ غدير خم اختصاص يافت.
حجت‌الاسلام‌والمسلمين دكتر متوسل با تشريح دو آيه از قرآن كريم واقعه غدير را موردبررسي قرار داد و بعضي از شبهات موجود در اين زمينه را پاسخ گفت. اصل ولايت و امامت حضرت امير المومنين(عليه‌السلام) با توجه به نمونه‌هاي موجود در تاريخ از عدم پايبندي پيروان دين در مقاطع مهم و حساس به وجود آمده در امت و نحوه پرداخت شعب مختلف مذهبي با اين مسئله با جزئيات مورد تبادل‌نظر قرار گرفت.


 
هم‌انديشي و مناظره با علماي مذاهب ديگر درباره اين موضوع از مسائلي بود كه مورد تبادل‌نظر قرار گرفت و كتب و سايت‌هاي مرتبط در اين مورد براي مطالعه بيشتر پيشنهاد شد. تكرر مناظره علما در تاريخ بر اساس مستندات و كتب طرف مقابل و همچنين درخواست رسمي علماي شيعه براي مناظره علني با روساي وهابيت از مواردي بود كه در اين كارگاه مطرح شد.
   1393/7/19 13:41     
  
تعداد بازدید :  340