کارگاه اعجاز علمی قرآن برگزار شد
کارگاه اعجاز علمی قرآن برگزار شد
 کارگاه اعجاز علمی قرآن برگزار شد

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه، حجةالاسلام پویا کارشناس خبره رادیو قرآن، چهارشنبه 5 شهریور  در کارگاه اعجاز علمی قرآن به شرح تعدادی از شگفتیهای علمی قرآن پرداخت. در این کارگاه که در محل سالن شورای سازمان مرکزی برگزار و با اقبال حداکثری اساتید مواجه شد، مباحثی همچون علمی بودن یا نبودن کلام ا... مجید و نوع برخورد با مواضع علمی مطرح شده در قرآن و برداشتهای متفاوت از این اشارات بررسی شد.
اساتید هیأت علمی از گروههای مختلف پزشکی، مسائلی که در حوزه های مختلف پزشکی با آن مواجه هستند و برخی موارد نقض یا حل نشده و دارای ابهام را ارائه کردند. به عنوان مثال بحث روح و جسم جنین و مسئله سقط و قوانین شرعی در این موضوع مطرح شد که با استناد به قوانین شرعی، موارد مذکور در قرآن کریم و ارائه نظر فلاسفه ای همچون ملاصدرا به آن پاسخ داده شد.
حجةالاسلام پویا ضمن ابراز این نکته که قرآن کتابی آسمانی و برای هدایت نوع بشر صادر شده است بر نظر  برخی از اساتید صحه گذاشت که تمرکز بر اعجاز علمی قرآن به امید اثبات الهی بودن این دین و کتاب بسیار ظریف است و احتمال سوء استفاده مغرضان در ایجاد شک و شبهه را بالا می برد چه بسا تعداد زیادی از معجزات علمی که در شبکه های اجتماعی و غیره به قرآن نسبت داده می شود صرفا جهت این اندیشه است که بعد از مدتی این اعجاز نقض شده و افکار عمومی را به سمت شک به الهی بودن قرآن هدایت کنند.
معاونت فرهنگی دانشگاه کارگاههای فرهنگی ویژه اعضای هیأت علمی را در دوره های سه ماهه برگزار می کند که در آینده نزدیک برای کارکنان دانشگاه نیز این امکان برقرار خواهد شد.


خبرنگار: رضا رئیسی
عکاس: سید محمد حسین میری

   1393/6/8 12:56     
  
تعداد بازدید :  302