کارگاه نقد فیلم ویژه اعضای هیأت علمی با حضور استاد مستغاثی برگزار شد
کارگاه نقد فیلم ویژه اعضای هیأت علمی با حضور استاد مستغاثی برگزار شد
کارگاه نقد فیلم ویژه اعضای هیأت علمی با حضور استاد مستغاثی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه، چهارشنبه 29 مرداد کارگاه نقد فیلم ویژه اساتید هیأت علمی در محل سالن شورای سازمان مرکزی، میزبان استاد مستغاثی بود.
وی که از آغاز تاسیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران در سال ۱۳۷۴، عضو آن بود، از سال ۱۳۸۶ وارد شورای مرکزی آن و در سال ۱۳۸۷ به ریاست این انجمن انتخاب شد. سعید مستغاثی در دوره‌های مختلف عضو هیأت‌های داوری این انجمن نیز بوده‌ و در سال ۱۳۸۷ نیز عضو هیئت داوران بخش فیلم‌های اول و دوم جشنواره فیلم فجر بود. این کارگردان تلویزیون و سینما، هم اکنون مجموعه ای مستند در باره تمدن اسلامی را در دست تولید دارد.
در این کارگاه ابتدا استاد مستغاثی، تاریخ سینمای هالیوود از بدو شکل گیری، مانیفست یهود برای بهره­برداری از صنعت سینما، نحوه استفاده صهیونیزم از این مقوله و گرایش فعالان این حوزه و روشهای موجود در آن را تشریح کرد.
مستند ساز مجموعه راز آرماگدون، که ساخت مجموعه‌های مستند «پیش از آغاز»، «آب در هاون»، "اشغال" ، "...و اینک آخرالزمان" و "در مسیر نیل" در کارنامه او به ثبت رسیده‌ است، با پخش بخشهایی از مستند اینک آخرالزمان دوره های مختلف تحول سینمای هالیوود و رویکرد بزرگان این صنعت را در هر دوره بیان کرد.
در ادامه برنامه با توجه به نوع بحث، کارکرد سینما در حوزه های مختلف با ارئه مصداق عینی فیلمها و سینما گران و همچنین  تلاش سینماگران یهود در استفاده از این صنعت برای القای تفکرات انحرافی صهیونیزم و البته استفاده شایسته و در حد عالی ایشان از این مقوله مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
معاونت فرهنگی دانشگاه، کارگاههای فرهنگی ویژه اعضای هیأت علمی را با حضور اساتید نخبه کشوری برگزار می کند و در آینده ای نزدیک این کارگاهها برای کارکنان دانشگاه نیز برگزار خواهد شد.
خبرنگار:رضا رئیسی
عکاس: سید محمد حسین میری

   1393/6/1 10:04     
  
تعداد بازدید :  447