تجمع نمایندگان جامعه پزشکی ایران
تجمع نمایندگان جامعه پزشکی ایران، در دفاع از آرمانها و حقوق ملت مظلوم غزه برگزار شد
تجمع نمایندگان جامعه پزشکی ایران،  در دفاع از آرمانها و حقوق ملت مظلوم غزه برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه، نمایندگان جامعه سلامت ایران شنبه 18 مرداد در محل میدان فلسطین تهران گرد آمدند تا حمایت خود را از مردم مظلوم غزه اعلام کنند و  فریاد دفاع از حق مظلوم سر دهند. پرسنل  معاونت فرهنگی دانشگاه نیز به همراه دیگر همکاران در این جمع حضور داشتند.
 وزیر بهداشت در این تجمع اعتراض آمیز ضمن محکوم کردن حمله ددمنشانه صهیونیستها علیه مردم فلسطینی به ویژه زنان و کودکان مظلوم و بی دفاع، جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه را مصداق "جنایات جنگی " و نسل کشی دانست وی از مجامع جهانی حقوق بشر و سازمان بهداشت جهانی، یونیسف و دیگر آژانسهای وابسته به سازمان ملل و نیز کشورهای سازمان همکاری اسلامی و سایر نهاد ها و سازمانهای بین المللی خواست تا با پرهیز از اعلام مواضع خنثی و بی اثر، در راستای محکومیت و مجازات سران رژیم جعلی صهیونیستی به عنوان جنایتکاران جنگی اتخاذ تصمیم های جدی و عملی را در دستور کار خود قرار دهند. در پایان این تجمع، معترضین به این ظلم آشکار رژیم کودک کش اسرائیل مواضع خود را به این شرح اعلام کردند.

  1. از صلیب سرخ جهانی خواستاریم زمینه اعزام نیروهای تخصصی بهداشت و درمان و تجهیزات پزشکی و دارویی را به غزه فراهم نماید.
  2. بیمارستانها و مراکز درمانی کشور ایران اسلامی برای خدمت رسانی به مجروحین و مصدومین غزه از لحاظ درمانی بهداشتی و توانبخشی اعلام آمادگی کامل می نمایند.
  3. جامعه پزشکی ایران اسلامی برای ارسال تجهیزات پزشکی و دارویی بهداشتی به منطقه غزه به مقدار مورد نیاز و در اسرع وقت حمایت مالی و فنی می نماید.
  4. جامعه پزشکی ایران اسلامی برای اعزام نیرو به منطقه مظلوم غزه در قالب تیم های درمانی تخصصی و بیمارستانی اعلام آمادگی می نماید.
  5. جامعه پزشکی ایران اسلامی آماده است تا با دایر نمودن بیمارستانهای صحرایی، خدمات درمانی و بهداشتی لازم را به مردم مقاوم غزه ارائه نماید.
  6. جامعه پزشکی ایران اسلامی آماده است در زمینه آموزش نیروهای تخصصی فلسطین بویژه نوار غزه در سطوح مختلف تخصصی پزشکی اقدام نماید.
  7. در خاتمه اعلام می داریم رژیم صهیونیستی باید بداند که قدرت توخالی و پوشالی آن رژیم تعیین کننده و اداره کننده این نبرد نخواهد بود بلکه رزمندگان، زنان و کودکان فلسطین مثل همیشه پیروز میدان خواهند بود چرا که دریافته اند تنها مقاومت و پافشاری بر اعتقادات رمز مانداری و اقتدار است.
خبرنگار: رضا رئیسی
عکاس: سید محمد حسین میری

   1393/5/20 11:20     
  
تعداد بازدید :  313