برگزاری کارگاه تربیت فرزندان خلاق ویژه اعضای هیأت علمی دانشگاه
برگزاری کارگاه تربیت فرزندان خلاق ویژه اعضای هیأت علمی دانشگاه

برگزاری کارگاه تربیت فرزندان خلاق ویژه اعضای هیأت علمی دانشگاه


به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه در ادامه سلسله کارگاههای فرهنگی ویژه اعضای هیئت علمی، کارگاه تربیت فرزندان خلاق چهارشنبه 15 مرداد در محل سالن شورای دانشگاه با اقبال حداکثری مواجه شد. استاد قائمی با بیان تعریف تربیت و فلسفه آن، دیدگاههای مختلف تربیتی، اهداف، برنامه ها، شرایط معلم، ارزیابی و مدیریت در تربیت را شرح داد. وی  که مولف بیش از 200 جلد کتاب، بیش از 5 دهه مدرس علوم مختلف تربیتی و تحصیلکرده دانشگاه سوربن فرانسه می باشد با نگاهی مقایسه ای و استفاده از روایات اهل بیت علیهم السلام، وجوه مختلف تربیت را علم، فلسفه، فن، صنعت و هنر بیان کرد و تربیت صحیح را ثمره تسلط بر علوم مختلف دانست. وی با بیان راهکارهایی در تربیت فرزندان خلاق، ارائه راهکارهای جزئی تر را به جلسه بعدی این کارگاه موکول کرد.
در ادامه کارگاه و موارد پرسش و پاسخ، ارتباط ژنتیک و تربیت، اهداف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی اقتصادی تربیت و اخلاق جنسی و دورانهای مختلف تربیتی و همچنین آزادی  ارائه شده در تربیت فرزندان مورد بررسی قرار گرفت.
کارگاههای تدوین شده در معاونت فرهنگی دانشگاه طبق سرفصلهای منتشر شده در سایت این معاونت، در دوره های سه ماهه ویژه اعضای هیات علمی و با حضور اساتید مطرح کشوری برگزار می شوند.
حضور در این کارگاهها برای تمامی اعضای هیأت علمی دانشگاههای کشور آزاد است.

خبرنگار: رضا رئیسی
عکاس: سید محمد حسین میری

   1393/5/18 10:55     
  
تعداد بازدید :  267