متن مسابقه روز چهارم ماه مبارک رمضان
متن مسابقه روز چهارم ماه مبارک رمضان
روزچهارم

توضیحات مربوط به سوال 1
ايمان به خدا
  • خداوند متعال در قرآن به افرادی که از ترس فقر؛ فرزندان خود را زنده به گور می کردند، می فرماید: چرا که ما هم به شما و هم به آنان روزی مي دهيم. فرزندانتان را از بیم تنگدستی نکشید.
همانطور که در آیه شریفه نیز به صراحت بیان شده است، مشکل اصلی افراد در این زمینه، خلاصه در عدم اعتماد به خدا و صفت رزاقیت اوست. گویی انسان خود را در تلاش رسیدن به رزق و روزی از خداوند تأثیرگذارتر می داند و خدا را نعوذبالله در این میان هیچ کاره و یا به طور عنصری ثانوی در نظر دارد.
لازم است از چنین شخصی اینگونه سوال بپرسیم که: چه کسی تو را در شکم مادر روزی رساند و چه کسی در بدو تولد روزی تو را در سینة مادر جاری ساخت؟ به قول مرحوم آیت الله بهجت رحمه الله علیه: " هيچ کودکی نگران وعده بعدی غذایش نیست؛ زیرا به مهربانی مادرش ایمان دارد؛  ای کاش ما هم مثل او به خدا ایمان داشتیم ..."توضیحات مربوط به سوال 2

  • هر کس  هر شب این سوره را تلاوت کند، خداوند او را دوست خواهد داشت؛ او را در نزد همه مردم نیز محبوب خواهد ساخت؛ در دنیا بدبختى و تنگدستى و نادارى نمى‌‏بیند؛ آسیبى از آسیب‌هاى دنیا به او نمى‌‏رسد، و از همنشینان امیرمؤمنان (علیه السلام) خواهد بود و در روز قیامت صورتش مانند ماه شب چهارده می درخشد.
 این سوره مخصوص امیر مؤمنان (علیه السلام) است و هیچ کس با او در آن شریک نیست.

   1393/4/24 08:59     
  
تعداد بازدید :  463

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: