برگزاری چهل و ششمین جلسه‌ آموزشی پروژه ارتقاء رشد و تکامل همه جانبه دوران اولیه کودکی

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه، چهل و  ششمین جلسه‌ از مجموعه کلاس های آموزشی طرح ارتقا رشد و تکامل همه جانبه دوران اولیه کودکی با عنوان" سیاره ای سالم با تغذیه شیر مادر" به رابطان سلامت، مادران توانمند، سه شنبه 24 تیر 99  با حضور رقیه کمرلوئی کارشناس تغذیه شیرمادر از معاونت بهداشت و  زهرا اسلامی نیا کارشناس فرهنگ و سلامت معاونت فرهنگی و جمعی از رابطان سلامت، بصورت مجازی برگزار شد.
این کارشناس تغذیه در رابطه با با شیر مادر گفت: شیردهی یک مهارت است پس باید کسب شود اساس موفقیت در تغذیه با شیرمادر، وضعیت صحیح شیردهی مادر و نوزاد است. بهترین عملکرد مادر وشیرخوار، شیردهی راحت، بدون درد و موثر است وضعیت های شیردهی( گهواره ای، گهواره ای متقابل، زیربغلی، نشسته و خوابیده) وجود دارد با همان وضعیتی که مادر ترجیح می دهد باید تمرین و اصلاح شیردهی انجام شود.
وی درادامه به مزایای شیردهی افزود: مادران شیرده کمتر دچار سرطان پستان و تخمدان و دهانه رحم می شوند. قند خون مادر بهتر کنترل می شود. تغذیه با شیر مادر منجر به ایجاد رابطه عاطفی مستحکم و دوطرفه بین مادر و فرزند و باعث شادابی و امنیت خاطر مادر می شود. از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است. تغذیه با شیر مادر سبب رشد مطلوب و بقاء کودک می شود. به آسانی در دسترس کودک می باشد. ضریب هوشی در کودکان شیر خوار (شیر مادر) بالاتر است. ترتیب شیر مادر همراه با رشد شیرخوار و در هر وعده شیر دهی تغییر می کند. آسانتر هضم میشود و شیرخوار زود به زود گرسنه می شود. تمام نیازهای غذایی مورد نیاز شیر خوار را تامین میکند (تا 6 ماهگی ) . تغذیه با شیر مادر از بروز، آسم، اگزما و آلرژی  و بسیاری بیماریهای دیگر می کاهد. میزان ابتلا به اسهال و بیماریهای انگلی درشیر خوار کمتر است.
در پایان رقیه کمرلوئی کارشناس تغذیه شیر مادر به سوالات مادران و رابطان، پاسخ داد.
 گزارش : زهرا اسلامی نیا             

 

   1399/4/25 10:02     
  
تعداد بازدید :  97

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: