برگزاری دومین جلسه شورای تخصصی فرهنگی اجتماعی باحضور رییس دانشگاه

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه دومین جلسه شورای تخصصی فرهنگی اجتماعی دانشگاه شنبه 21 تیر در سالن شورای ریاست دانشگاه برگزار شد.
در این جلسه که با حضور ریاست دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ومعاونین فرهنگی و دانشجویی فرهنگی دانشگاه و سایر اعضای جلسه و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد ابتدا دکتر رستمیان معاون فرهنگی ضمن خوشامد گویی به اعضاء از حضور آنان در جلسه قدردانی کرد. 
دکتر درگاهی نماینده بسیج جامعه پزشکی دانشگاه گفت: به مناسبت چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی، بسیج وزارت بهداشت در جلسه ای در خواست کرده از شهادت دکتر مصطفی چمران تا پایان سال که 52 هفته است هر هفته با توجه به مناسبت های مختلف مراسماتی برگزار شود که برای برگزاری شکوهمند این مناسبت های 52 گانه بسیج جامعه پزشکی نیاز به مشارکت و همکاری همه واحد های دانشگاه مخصوصا واحد های حوزه ی فرهنگی دارد.
حجت الاسلام سید قریشی مسئول نهاد رهبری هم از برگزاری مدرسه تابستانی دانشجویان خبر داد و افزود: با توجه به مجوزی که نهاد گرفته است شرکت در این مدرسه و گذراندن دروس آن معادل 4 واحد از دروس  معارف اسلامی می باشد.
در ادامه مهرداد دهقان و علی محمد زادگان نمایندگان انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه به تشریح فعالیت های این  انجمن پرداختند.
محمد زادگان تشکیل حلقه های مطالعاتی، برگزاری مراسمات مذهبی و ملی، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و همایش های سیاسی در مناسبت های مختلف مانند روز دانشجو را از فعالیت انجمن اسلامی عنوان کرد و نیز اکران دانشجویی فیلم های سینمایی و جمع آوری کمک برای سیل زدگان در بهار سال 98 را از دیگر فعالیت های این انجمن شمرد و افزود: انجمن اسلامی دارای دو نشریه الکترونیکی «حلاج» و «سحر» است که با توجه به محدودیت چاپ کاغذی بیشتر بصورت الکترونیکی و در فضای فضای نشر و در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.
در ادامه دکتر محمد حسین عباسی مسئول حوزه بسیج دانشجویی ضمن اشاره به سیر تحولات بسیج دانشجویی دانشگاه به تشریح فعالیت های بسیج دانشجویی پرداخت و برگزاری اردوهای جهادی در تهران و شهرستان ها و همچنین مسیر راهپیمایی اربعین در کشور عراق، فعالیت های قرآنی، برگزاری مراسمات (جشن ها و عزاداری ها و همایش ها) در مناسبت های ملی و مذهبی و نیز برگزاری هیئت مذهبی هفتگی در طول سال  از فعالیت های بسیج دانشجویی است وی همچنین در ادامه افزود: ترویج مطالعه آزاد از طریق برگزاری برنامه هایی مانند نذر کتاب، مسابقه کتابخوانی، وقف کتاب، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، برگزاری سه شنبه های مهدوی(با هدف ترویج فرهنگ مهدویت)، برگزاری تریبون آزاد با موضوعات انتخابات و نیز شهادت سردار قاسم سلیمانی، برگزاری کارگاه های تحلیل مسائل اقتصادی و سیاسی، تبیین بیانیه گام دوم انقلاب، اکران دانشجویی فیلم های سینمایی و ... از فعالیت حوزه بسیج دانشجویی عنوان کرد و برگزاری دوره های سیر مطالعاتی، ایجاد گروه تحلیل و مطالعه، برگزاری اردوهای تشکیلاتی  و برگزاری اعتکاف رمضانیه را از دیگر فعالیت های این حوزه دانشجویی ذکر کرد. وی همچنین در این جلسه از نشریه افق به عنوان نشریه حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه نام برد.
در ادامه دکتر رئیس کرمی در این جلسه گفت: می توان از مشارکت و ظرفیت انجمن اسلامی و بسیج دانشجویی برای ارتقاء شبکه بهداشت و درمان و ارائه خدمت به بیماران کرونایی کمک گرفت وی همچنین برای حمایت از فعالیت های دانشجویی اعلام آمادگی کرد.
سپس دکتر پور غریب معاون دانشجویی فرهنگی که صحبت خود را با خبر خوب تخصیص اعتبار برای احداث و نوسازی خوابگاه های دانشجویی آغاز کرد و ضمن تشکر از فعالیت های دانشجویی گفت: فارغ از گرایش های سیاسی همه امکانات معاونت دانشجویی در خدمت فعالیت های فرهنگی اجتماعی تشکل های دانشجویی است و یکی از مسائلی که کار را در حوزه دانشجویی راحت تر می کند این است که معاون فرهنگی و مسئول نهاد و معاون دانشجویی فرهنگی در مورد فعالیت های فرهنگی دانشجویی همفکرند و اشتراک نظر دارند.
در پایان دکتر رستمیان با اشاره به مسئولیت اجتماعی همه افراد و گروه ها گفت: کشور در مقطع حساسی است و همه گروه ها و تشکل ها باید سعی کنند در مسیر حل مشکلات مردم حرکت کنند مخصوصا با توجه به شیوع ویروس لازم است گروه پزشکی فداکارانه در صحنه خدمت رسانی حاضر باشد.
در پایان رییس دانشگاه افزود: بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی برای جذب حداکثری دانشجویان در  حوزه های فرهنگی و اجتماعی اقدام کنند زیرا این موضوع پیامد های مثبتی برای دانشگاه و جامعه در پی خواهد داشت.
خبر: علی فصیحی
عکس: حسین میری

   1399/4/22 15:53     
  
تعداد بازدید :  45