برگزاری کارگاه تعلیم و تربیت معناگرا در نظام دانشگاهی
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، یازدهمین جلسه کارگاه آنلاین فرهنگی با عنوان تعلیم و تربیت معناگرا در نظام دانشگاهی، ویژه اعضای هیات علمی با حضور دکتر محمدعلی چراغی  استاد  دانشگاه علوم پزشکی تهران شنبه  31خرداد از ساعت 13:30 الی 15  برگزار شد.
دکتر چراغی که دریک فضای معنوی از طریق سیستم وبینار با مخاطبان خود صحبت می کرد با استفاده ازآیاتی از کلام الله مجید به توصیه های اخلاقی در خصوص تعلیم وتربیت دانشجویان پزشکی پرداخت  و با ترسیم سمفونیک چهارگاه  به اهمیت اخلاقیات در علم پزشکی تاکید کرد.
 وی گفت ما باید بین حرمت و معنا یکپارچگی ایجاد کنیم تا دچار خسران نشویم وبر اساس آیه (وتواصوا بالصبر) باید صبر و پایداری در امور داشته باشیم.
دکتر چراغی در ادامه به مباحث دیگری ازجمله انسجام معنا گرا در کردار، پندار و گفتار، وقت شناسی به عنوان الفبای نظام سلامت، استدلال منطقی و کنترل خودی، نگاه اثبات گرا و فرانوگرا، طهارت در پندار یا خیرخواهی برای دیگران، ظاهر و باطن آدمی به عنوان چهارگاه سمفونیک و رابطه بین اندیشه و کردار و لزوم حفظ آداب معاشرت در ارتباط با همکاران و دانشگاهیان اشاره کرد  و به تفصیل آن پرداخت.
جلسه کارگاه مجازی با استقبال قریب شصت نفر از اعضای هیات علمی به پایان رسید. آزمون این کارگاه در همان روز از طریق سایت دانشکده مجازی برگزار شده و به شرکت کنندگان گواهی کارگاه اعطا شد.
 خبر:مسعود  ایرجی

   1399/4/1 08:54     
  
تعداد بازدید :  78

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: