چهلمین و یکمین جلسه‌ آموزشی پروژه ارتقا رشد و تکامل همه جانبه دوران اولیه کودکی
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه، جلسه " فعالیتها و بازی های برای حمایت از تکامل حرکتی، ذهنی، ارتباطی، اجتماعی و هیجانی کودکان 16-12 ماهه" به رابطان سلامت، مادران توانمند، سه شنبه 13 خرداد 99  با حضور دکتر نرگس توکلی کیا مدیر پروژه رشد وتکامل همه جانبه دوران کودکی، فاطمه شریفی کارشناس سلامت کودکان معاونت بهداشت و  زهرا اسلامی نیا کارشناس فرهنگ و سلامت معاونت فرهنگی و جمعی از رابطان سلامت، بصورت مجازی برگزار شد.
در ابتدا کارشناس سلامت کودکان معاونت بهداشت گفت: کودکان در سن 12 تا 16 ماهگی عاشق بازی هستند و از اسباب بازی های هول دادنی یا کشیدنی خوششان می آید .
 وی افزود : اسباب منزل را طوری بچینید که کودکان بتوانند با دست گرفتن اثاثیه و قدم برداشتن در فواصل آنها دور اتاق راه بروند.
کارشناس سلامت کودکان گفت: کودکان در این سن هنوز هم عاشق سر و صدا هستند، برای کودکانتان اسباب بازی صدا دار بسازید مثلاً در قوطی هایی که درب محکمی دارند، تیله، حبوبات ، پیچ یا مهره بریزید که صداهای متفاوتی ایجاد کنند از بسته بودن درب قوطی ها اطمینان حاصل کنید.
فاطمه شریفی افزود: با کودکان بازی نامگذاری انجام دهید به این ترتیب ک اعضای مختلف بدن، اشیاء و افراد آشنا را نام ببرید این به کودک کمک می کند که بداند هر چیزی یک اسم دارد.
در پایان توضیحاتی در مورد خوراکی های این سن و تمیز کاری و بازی های دیگر ارائه شد. کلاس با پرسش و پاسخ شرکت کنندگان نیز برقرار بود.
  گزارش : زهرا اسلامی نیا             


   1399/3/13 13:59     
  
تعداد بازدید :  183

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: