برگزاری اولین دوره‌ی تخصصی فنون مذاکره‌ی مشارکت گیری ویژه سمن ها
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، امروزه یکی از دغدغه‌های مهم دانشگاه نسل چهارم، پیوند و ارتباط با جامعه از طریق پذیرش مسئولیت اجتماعی است و آشنایی سازمانهای مردم نهاد با فنون مذاکره و مشارکت گیری موجب ارتقا توانمندی و حضور فعال تر در جامعه است.
مدیریت مشارکت‌های مردمی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران اولین دوره‌ی تخصصی فنون مذاکره‌ی مشارکت گیری‌ را برگزار کرد.
این دوره در بازه‌ی زمانی 46 ساعته و به صورت حضوری و آنلاین از روز ۲۹ اردیبهشت ۹۹ با حضور مسئولین مشارکت بیمارستان‌ها و مدیران  و نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد توسط دکتر محسن مسعودیان  متخصص سیاستگزاری اجتماعی در ساختمان معاونت فرهنگی دانشگاه آغاز شد.
جلسه اول 29 اردیبهشت 99 با حضور رابطین خیرین بیمارستانها و جلسه دوم در روز 31 اردیبهشت با حضور نمایندگان سازمانهای مردم نهاد شامل: ( انجمن مقابله با گرسنگی ، جمعیت امام علی (علیه السلام)، سیمای سبز رهایی، موسسه خیریه مهتا، انجمن اهدا عضو ایران، بنیاد نیکوکاری شروین روبن زاده، خانه مهر تهرانپارس و سلامت روان مهر افسریه) به منظور  آشنایی با چارچوب اصلی مهارت‌های حرفه‌ای  در سازمانهای مردم نهاد  و با هدف ارتقاء کیفیت زندگی و کار، فراگیری اصول، فنون و مهارت‌های مذاکره در یک محیط تعاملی، آشنایی با سبک‌های مذاکره و فراگیری ویژگی‌های مذاکره کنندگان حرفه‌ای، معرفی استراتژی‌ها و تکنیک‌های نفوذ و تأثیرگذاری، آشنایی با مباحث مربوط به ارتباطات غیرکلامی در مذاکره برگزار شد.
در این دوره دانش‌‌پژوهان با تکنیک‌های مذاکره در حوزه‌ی مسئولیت و مشارکت اجتماعی به روش مساله ‌محور آشنا می‌شوند.
در ابتدای این دوره‌ی تخصصی، دکتر مهدی نوروزی مدیر مشارکت‌های مردمی دانشگاه، مطالبی را در خصوص اهمیت ارتباط ‌گیری موثر فعالان حوزه‌ی سلامتِ جامعه ‌محور، ضرورت تعامل بیشتر NGO ها با دانشگاه و جلب مشارکت اساتید در سازمانهای مردم نهاد بر اساس رویکرد دانشگاه نسل چهار اشاره کرد و بر نقش روشهای نوین آموزشی‌ در عرصه‌ی مشارکت اجتماعی و ترویج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی و همچنین تشویق فعالیتهای داوطالبانه و فرهنگ غنی وقف در پیشبرد اهداف عالی نظام سلامت تاکید کرد.
در ادامه نیز دکتر محسن مسعودیان یکی از اهداف برگزاری دوره را، حل مسائل جاری حوزه‌ی مشارکت بیان کرد و یادگیری و به‌کارگیری تکنیک‌های جدید مذاکره را لازمه‌ی مدیریت بخش‌های مرتبط دانست.
علاقه‌مندان به مباحث سلامتِ جامعه‌محور برای شرکت در این دوره می‌توانند با مسئولین اجرایی اولین دوره‌ی تخصصی فنون مذاکره‌ی مشارکت، خانم‌ها دکتر صابری و سعادت جهت ثبت نام و پذیرش، هماهنگ نمایند.
 خبر: مریم صابری


   1399/3/6 11:26     
  
تعداد بازدید :  66