نشست کارگروه پژوهشی بررسی عملکرد گروههای جهادی و داوطلبین سلامت در اپیدمی کرونا
به گزارش روابط عمومی دانشگاه نشست کارگروه پژوهشی بررسی عملکرد گروههای جهادی و داوطلبین سلامت در اپیدمی کرونا روز سه شنبه 30 اردیبهشت 99 در معاومت فرهنگی دانشگاه برگزار شد.
از انجا که به مدد الهی، حامیان و مدافعان سلامت کشور پزشکان، پرستاران، نیروهای  پشتیبانی و خدماتی دانشگاه، نیروهای داوطلب و جهادگر در عرصه مهار و درمان بیماری کووید 19 بی نظیر عمل کردند و دنیا را خیره و مبهوت این همه همدلی و این همه  رشادت،  شجاعت و از خود گذشتگی کردند لازم است تا این شگفتی ها کاملا علمی و با زبانی بین المللی برای کل دنیا مخابره شود.
لذا مسئولان فرهنگی دانشگاه و گروههای جهادی نرجس خاتون و دفتر مطالعاتی اربعین که هم در ارائه خدمات و کسب اطلاعات زحمات زیاد و دست آوردهای ویژه ای را کسب کردند طی نشستی بر آن شدند تا بررسی مستندات موجود اقدام علمی و عملی در خصوص بررسی عملکرد و مخابره داخلی و خارجی آن داشته باشند.
دکتر خورشید وسکویی مشاور رییس دانشگاه در امور زنان در این جلسه افزود: در ابتدای کار مدل مدیریت نیروی داوطلب در مرحله جذب، با فراخوانی، غربالگری، آزمون توجیهی و توزیع نیرو شروع و سپس در مرحله نگاهداشت  با آموزش، ارزیابی عملکرد و تقدیر عملکرد موثر و قابل قبولی داشته اند.
سپس دکتر علیرضا عباسی رییس دبیر خانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان  گفت: خانه مشارکت مردم در سلامت استان متشکل از 21 سرشاخه از سازمان های مردم نهاد، خیریه ها و نماینده گاها سازمان های اثر گذار جامعه توانایی زیادی در جهت غنا و عملیاتی کردن کارگروه های جهادی دارد.
حجت الاسلام مخدومی از گروه جهادی نرجس خاتون  گفت:  این گروه در شاخه های مختلف درمان، خدمات، پشتیبانی و روانشناسی به بیماران و پرسنل وحتی خانواده های مبتلا به کرونا و ... خدمات زیادی ارائه  و اکثر آنها مستند سازی و قابل ارائه می باشد.
در ادامه آقای قاسمی از مسئولان گروه های جهادی و مرکز مطالعات اربعین گفت: با طراحی اپلیکیشن دیده بان متشکل از یک گروه حرفه ای مشغول رصد و پایش وضعیت موجود، آینده پژوهی و ترسیم وضعیت مطلوب در چند استان هستند. همچنین توسط نخبگان کشوری اطلاعات خیلی خوبی از نحوه مقابله کشورهای مختلف با جریان کرونا گرفته شد و در حال پژوهش هستند.
وی افزود: کارگروه ارزیابی عملکردی با طراحی سوالاتی کاملا علمی و متناسب با نیاز در 9 بیمارستان در خصوص کادر درمان، کادر همیار به استثناء بیماران، نظرسنجی علمی صورت گرفت و نتایج استخراج شد. وی اعلام آمادگی کرد تا تمام اطلاعات را ارائه تا با تشکیل کارگروهی به بهترین نحو ممکن و کاملا علمی اخبار جمع آوری، تدوین و مخابره شود.
دکتر صادقیان مدیر فرهنگی دانشگاه نیز گفت: در خصوص داوطلبین در دانشگاه به صورت گسترده ای کار شده است که از جمله این اقدامات طراحی سایت داوطلبان و خیرین، ارتباط با گروه ها و سازمان های خارج از دانشگاه، تامین اعتبار مالی برای تقویت فعالیتهای جهادی و ... بوده و قرار است در آینده نزدیک برای تقویت ارتباط گروه های جهادی و داوطلب، سازمان های مردم نهاد و خیرین فضایی در نظر بگیرد. همچنین این اقدام باعث شده تا نماینده های گروههای جهادی و نماینده خیرین و نیروههای مردم نهاد در کنار هم باشند تا فعالیت ها به طور واحد و ساماندهی شده انجام و با زبان مشترکی قابل استخراج ثبت و ارائه باشد.
خبر: اشتیاقی


   1399/3/6 09:52     
  
تعداد بازدید :  73