دانشگاه علوم پزشکی تهران پیشرو در امر اقامه نماز و قرآن و عترت
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، به همت مسئولان و همکاران متدین دانشگاه، ستاد اقامه نماز در سال های اخیر موفقیت های قابل توجهی داشته که سالیانی متمادی است که در صدر دانشگاهها و دستگاههای اجرایی استان و کشور حائز رتبه شایسته تقدیر ویژه بوده است.
از انجایی که پیغمبر رحمت للعالمین حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله در مهمترین وصایایش دنیا را به پیروی از اوامر الهی مخصوصا کتاب الله و عترت خود دعوت نمود. بنابر این نجات جسم و جان و روح  عالمیان در متابعت از این دو امر، و پیشرفت و سعادت حقیقی در گرو اهتمام به این امور خواهد بود.
دانشگاه علوم پزشکی تهران که  در خاورمیانه  و بلکه در دنیا شناخته شده است طی سالیان گذشته علیرغم اینکه در امورآموزش و بهداشت و درمان سرآمد کشور و منطقه بوده است.ستاد اقامه نماز دانشگاه  بسیار موفق عمل کرده و در سال های متوالی رتبه های  برتر کشوری و استانی را به خود اختصاص داده، در مسابقات قرانی هر ساله از بین اساتید،
 دانشجویان و کارکنان حائز رتبه های کشوری شده است. از میان مداحان در مسابقات مناجاتخوانی کشوری نفرات برگزیده داشته است.
پایش ستاد اقامه نماز هرساله سقف 100 امتیاز لازمه را گرفته است همیشه در بین دانشگاههای کشور در این امر  سر آمد و در سال 1397 رتبه برتر در بین دستگاه های اجرایی کشور به دست آورد و هر ساله شایسته تقدیر ویژه بوده است.
علیرغم کسب موفقیت های علمی به مدد متخصصین متعهد و مذهبی با ابتکاری هنرمندانه، کمد نماز، وضویار بیمار و تجهیزات نماز بیماران طراحی شد و با مساعدت های معاونت فرهنگی و نظارت و مشاوره های موثردفتر نهاد رهبری  در تمامی بخش های بیمارستان ها و بسیاری از اتاق های بیماران نصب شده است و تنها دانشگاهی هستیم  که در اجلاس سراسری نماز کشور و به عنوان نماینده وزارت بهداشت مورد تقدیر قرار گرفته و سه سال متوالی غرفه ارائه محصولات داشته است به طوری که دیگر نهادها الگو برداری کرده اند.
این روزها وابستگی مردم به خدا، قران و عترت بیش از هر وقتی خود را نشان داده است.
از آنجایی که دین و مذهب با ضمیر مردم کشور ما سرشته است ومردم در سطوح مختلف علمی و مسئولیتی همواره و همیشه به خصوص در مواقع بحران و طلب حاجت متوسل به خدا و اهل بیت بوده و هستند اگر بمناست راههای علم و فن آوری پیشرفت بیش از پیش میسر شود همچنانی که خداوند در آیه ای ازقران فرموده است:« ومن یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتسب» هرکس تقوا پیشه کند راه را برایش هموار میکنیم و از جائی که حسابش را نمی کرد او را روزی خواهیم داد(مساعدت خواهیم کرد).
یکی از بهترین راههای حصول تقوا حضور در فریضه های جمعی مثل نمازجماعات و توسل به اهل البیت است. روزانه 45 نماز جماعت  در دانشگاه برگزار می شود ومداحان فعال ضمن گفتن اذان وخواندن تعقیبات نمازها تمامی مناسبت ها را مداحی می کنند.
پس از ساماندهی و آموزش های اولیه در حال حاضر50 مداح که همگی پرسنل دانشگاه هستند تمامی مناسبتهای مذهبی از قبیل شهادت ها و ولادت های اهل بیت، یادواره های شهدا، ختم همکاران و یا خانواده ها، دهه های محرم و فاطمیه، زیارت عاشوراهای هفتگی همگی مشغول مداحی هستند، اگر بنا بود دانشگاه برای تمامی این مناسبت های انجام شده از بیرون دانشگاها افرادی قابل و کارآزموده دعوت نماید منهای اجر معنوی وصف ناپذیر آن سالانه مبالغ قابل توجهی صرفه جویی در هزینه های دانشگاه شده است.
  چه غم دارم که شاهی صاحب جود و کرم دارم                   گدایی  درش  را  از دل  و  جان،  محترم  دارم
          شهی  صاحب دل و  دارنده ی لوح و قلم دارم                  چو این دارم، همه دارم چه غم از بیش و کم دارم
      خدا دارم، نبی دارم، علی ع دارم، چه غم دارم
خبر: محمود اشتیاقی

   1399/2/30 11:51     
  
تعداد بازدید :  47