داوود غفاری شهید مدافع سلامت
شهید داوود غفاری
نام پدرسعید
محل تولّدتهران
تاریخ تولد: 20/06/1359
شغل شهیدکارشناس حقوقی بیمارستان
تاریخ شهادت:30/1/99
محل شهادتبیمارستان ضیائیان
محل مزار: استان تهران، شهرستان تهران،  بهشت زهرا ، قطعه 50، همجوار با گلزارشهدای گمنام 
زندگینامه
شهید داوود غفاری در بیستم شهریور ماه هزار و سیصد و پنجاه و نه در خانواده­ای متدیّن در شهر تهران در محله سجاد شمالی منطقه17 دیده به جهان گشود. او دارای یک خواهر و سه برادر بود. داوود بعد از طی تحصیلات دوران ابتدایی و دبیرستان، مدرک کاردانی خود را در رشته حسابداری در دانشگاه علمی کاربردی واحد 23 منطقه 6 اخذ نموده وسپس دانشجوی ترم آخر در رشته کارشناس مدیریت در حال تحصیل بود؛ به دلیل تجربه و تعهد بالای شغلی و روابط عمومی خوب جهت حل مشکلات بیمه و سازمان های مالیاتی به درخواست بیمارستان به عنوان نماینده  امور حقوقی بیمارستان  انتخاب شدند.
ایشان  با توجه به روحیه ایثارگری که داشت بصورت خودجوش به دنبال انجام کارهای خیر بود چه بسا در بیمارستان اگر به بیماری برمی­خورد که نیاز به یاری داشت به دور از ریاء کمک مومنانه انجام می­داد؛ که درپی وقوع زلزله کرمانشاه و سیل لرستان منطقه پلدختر در سال 98 بهمراه همکاران و دوستان به این مناطق عزیمت و کمک های شایانی درحد توان خود به این عزیزان ارائه نمودند (از طریق جمع آوری کمکهای مردمی و کمک­های شخصی) آقای هوشیار مدیر بیمارستان می­گفت: « شهید غفاری فردی بسیار تلاشگر بود که در راستای اهداف بیمارستان از هیچ کوششی فروگذار نمی­کرد. پس از شیوع بیماری کوید19 این عزیز حضور بی­وقفه­ای در بیمارستان داشته؛ و در ایام عید علاوه بر انجام وظیفه در پذیرش اورژانس کرونا در کارهای امداد رسانی و خدمات رسانی به بیماران کرونایی همت گماشته بود که متاسفانه خود نیز به این بیماری مبتلا و پس از تحمل درد و رنج به فراوان در اول ماه مبارک رمضان در تاریخ 30/1/99 به خیل شهدای سلامت پیوست.
 بیان خصوصیات اخلاقی شهید از زبان خانم خانی قلعه (همکار شهید)
صداقت، اخلاق نیک، سرعت عمل بالا در انجام امور، مسئولیت پذیری و تعهد بالا، پیگیری امور محوله فرآیند رو به رشد بودن،توجه به نماز اول وقت، زیارت عاشورا و اهل بیت علیه السلام از خصوصیات این شهید بزرگوار بود.
یکی از جملاتی که همیشه تو صحبتهاشون جهت تسلی مخاطب خود استفاده می کردند این بود که: عزت و ذلت آدمها دست خداست نه بنده خدا،اگر خدا بخواد کسی رو عزیز کند هیچکس نمیتواند ممانعت کند و همیشه باید توکل به خدا باشد.

گزیده از وصیت نامه شهید:
برای لذت بردن و داشتن زندگی آرام تنها به خدا توکل کنید و در تمام لحظه­ها و کارها خدا را در نظر داشته باشید.   1399/3/20 13:54     
  
تعداد بازدید :  68