پیام معاون فرهنگی دانشگاه به مناسبت گرامی داشت مقام استاد
شان و جایگاه استادی تنها در مقام تعلیم خلاصه نمی شود بلکه بر معلمی وجهی دیگر مترتب است و آن وجه تربیتی و مقام مربی بودن است. معلم است که علاوه بر گشودن ابواب علمی بر روی متعلم، در قلب و روح دانشجو و مخاطب نفوذ می کند. استاد با روش و منش خود دانشجو را متاثر از رفتار خویش می سازد، تاثیر و تاثری که بین معلم و متعلم بر قرار است،انسان ساز، جامعه ساز و در نهایت تمدن ساز می شود.
در شرایطی که کشور و گروه های مختلف اجتماعی درگیر بحران شیوع ویروس کرونا است، شما اساتید و معلمان هستید که با خلق لحظاتی ناب و به یاد ماندنی که سرشار از عشق به همنوع، ایمان به خدا و  ایثار، از خودگذشتگی است دل به دریای مبارزه با بیماری کرونا ویروس زده و حضور در خط مقدم  این جبهه نشان‌دهنده‌ی مسئولیّت‌پذیری اجتماعی و تعهّد انسانی و دینی شما و سایر کارکنان نظام سلامت است.
تقارن ایام ماه مبارک رمضان، ماه صبر، ماه جهاد با نفس و  سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری اسوه علم و اخلاف و روز معلم را نشانی دیگر از این می گیریم که معلمان جهادگرانی هستند که با صبر و استقامت درخت علم، اخلاق، تعهد و مسئولیت پذیری را سیراب می نمایند.
اینجانب به نمایندگی از مدیران و کارشناسان معاونت فرهنگی روز معلم را به کلیه اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران بالاخص اعضای هیات علمی دانشگاه که در جبهه نبرد با بیماری کرونا در خط مقدم گام بر می دارند، تبریک و تهنیت عرض می نمایم و سلامت و سعادت همه عزیزان را از درگاه احدیت آرزومندم.
 معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران


   1399/2/11 12:44     
  
تعداد بازدید :  72

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: