جلسه هماهنگی هشتمین سمپوزیوم خود مراقبتی و آموزش به بیمار
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه هماهنگی هشتمین سمپوزیوم خود مراقبتی و آموزش به بیمار و پنجمین جشنوار خود مراقبتی شنبه 6 اردیبهشت 99  در سالن شورای معاونت فرهنگی دانشگاه ، با حضور دکتر رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه، دکتر شکیبازاده معاون آموزشی دانشکده بهداشت، دکتر عباسی رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت دانشگاه ، دکتر مومنی مشاور هنری معاونت فرهنگی، دکتر برکتی سرپرست معاونت دانشجویی دانشکده پرستاری ، دکتر نوروزی مدیر مشارکت های مردمی، دکتر صادقیان سرپرست مدیریت فرهنگی دانشگاه برگزار شد.
این جلسه به منظور هماهنگی برگزاری هشتمین سمپوزیوم و با هدف خود مراقبتی و آموزش به بیمار و تداوم این همایش برگزار شد.
در ابتدا دکتر رستمیان گفت: گروه پرستاری گروهی هستند که آموزش به بیمار را انجام می دهد و ارتباط مستقیم با بیمار دارند، پیشنهاد می شود سال جاری، جشنواره خودمراقبتی به میزبانی دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شود. همچنین باتوجه به وجود گروه ارتقا سلامت در دانشکده بهداشت، دبیر خانه سمپوزیوم خودمراقبتی نیز در محل این دانشکده استقرار یابد.
وی افزود: یکی از موضوع های خودمراقبتی هشتمین سمپوزیوم، بهداشت فردی در بیماری های واگیر دار باشد و در پنجمین جشنواره خودمراقبتی، مقاله ها و فناوری های نوین نیز داشته باشیم.
در ادامه دکتر شکیبازاده: ضمن استقبال از اسقرار دبیرخانه سمپوزیوم خود مراقبتی در دفتر ارتقاء سلامت دانشکده بهداشت افزود: پیشنهاد می شود دو تایم دو ساعته بصورت سمینار آنلاین برای سمپوزیوم در نظر گرفته و از سخنران مدعو دعوت بعمل آید.
در ادامه دکتر برکتی افزود: نگاه سیستم سلامت  بعد از کوید19 تغییر می کند و در سمپوزیوم امسال باید به مبحث کرونا اهمیت ویژه ای داده شود وضمن برگزاری این سمپوزیوم به صورت آنلاین، پیشنهاد می شود دانشکده مجازی نیز همکاری های لازم در این زمینه را داشته باشد.
سپس دکتر مومنی گفت: با مشارکت اداره کل جشنواره ها و امور بین الملل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با ورود انجمن سینمای جوان،  پنجمین جشنواره خودمراقبتی و آموزش به بیمار را پر بارتر و فراگیرتر برگزار می شود.
در پایان مقرر شد: دبیرعلمی و اجرایی سمپوزیوم و جشنواره تعیین شوند، لوگوی سمپوزیوم همان لوگوی سال قبل باشد، دبیرخانه سمپوزیوم در دفتر ارتقاء سلامت دانشکده بهداشت مستقر شود و جشنواره خودمراقبتی نیز به میزبانی دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شود.
خبر: زهرا اسلامی نیا
عکس: حانیه باقری


   1399/2/8 12:11     
  
تعداد بازدید :  110