شعار99/روحانیون، نهادهای دینی و همدلی مومنانه
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، باعنایت به نامگذاری  روز پنجم هفته سلامت به عنوان روز  روحانیون، نهادهای دینی و همدلی مومنانه در مقابله با کرونا معاونت فرهنگی دانشگاه پیام خود را به شرح ذیل اعلام می دارد:
درست است که کرونا یا همان کوید 19 خسارتهای زیادی به باور آورد اما باعث پیدایش و ظهور  زیبایی های فراوان فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی بسیاری دربین هموطنانمان شد و معلوم شدکه چقدر یکدیگر را دوست داریم و به هم عشق می ورزیم.
در این میان روحانیون، نهادهای دینی مثل مداحان و هیئتی ها، خیرین، آستان قدس رضوی، گروه جهادی نرجس خاتون، مجمع امام رضایی ها و نیروهای مردمی بسیاری همدلی مشهودی داشتند.
 با نصب بنر و پلاکاردی با عنوان: «محل ثبت نام داوطلبین حوزه سلامت»در محل  معاونت فرهنگی عده ی زیادی از هموطنان به همراه گروه های جهادی که از قبل در ستاد فعالیت های جهادی عضویت داشتند خواستار کمک به بیماران کرونایی شدند.
از اسفند ماه گذشته با توجه نیاز و تامین اقلام محافظتی، بهداشتی و درمانی، همدلی مومنانه ای در جامعه برپا و در این میان روحانیون، نهاد دینی و مردمی توسعه پیدا کرده و خانه ها، مساجد، حسینیه ها وهیئت ها به محل تولید اقلام محافظتی تبدیل شدند. تولید شیلد، ماسک، گان، و بسیاری کالاهای ضروری دیگرشروع شد. تهیه آذوقه ماه رمضان برای خانواده های کم در آمد وخانواده هایی که با توجه به شرایط خاص اقتصادی حاضر، دچار آسیب شده اند در حسینیه های صاحب الزمان، قتلگاه و مسجد ثارالله آغاز شد.
ستاد مردمی شکرانه سلامت، با همکاری آستان قدس روزانه1300  پرس غذای حضرتی به همراه آب میوه های طبیعی بین بیمارستان هایی که به مداوای مبتلایان به ویروس منحوس کوید 19 پرداختند.
عده ای از داوطلبینی که در معاونت فرهنگی کمک می کردند خواستار حضور در بیمارستان وکمک مستقیم به بیماران کرونایی شدند که در این میان نیروهای درمانی، پشتیبانی و خدماتی به بیمارستان ها معرفی و مشغول به کار شدند.
روحانیون گروه جهادی نرجس خاتون با استقرار در کانون قرآن و عترت نهاد با حضور روحانیون پیشکسوت و طلبه های جوان در بخش های کرونایی مشغول خدمت به بیماران شدند و همچنین با غسل و کفن بیماران مرحوم، باعث تسلای دل خانواده های داغداران نیز شدند.
با فراخوانی مداحان عده زیادی اعلام آمادگی کردند، تا با رعایت کامل ایمنی و بهداشت فردی به طور حضوری در بخش ها و به شکل مجازی جشن ها و برنامه های مذهبی برای تلطیف روحیه پرسنل درمان وبیماران کرونایی اجراهای زیبایی داشتند.
با حضور داوطلبین  فضای فیزیکی  معاونت فرهنگی  و روابط عمومی به همراه رایانه ها و کارشناسان دو واحد در اختیار غربالگری طرح کوید 19 قرار گرفت و به مدت یک هفته از ساعت 10 صبح تا 10 شب از طریق سامانه سیب با تلفن منازل بخش زیادی از مردم شهر تماس گرفته و اطلاعات مطلوبی داده شد و آن هایی که نیاز بود به مراکز درمانی و بهداشتی هدایت شدند.

         همه ساله حج نمودن، سفر حجاز کردن همه روز روزه بودن، همه شب نماز کردن
دو لب از برای لبیک، به وظیفه باز کردن ز مدینه تا به مکه، به برهنه پای رفتن  
به معابد و مساجد، همه اعتکاف جستن ز مناهی و ملاهی، همه احتراز کردن  
ز وجود بی‌نیازش، طلب نیاز کردن    شب جمعه‌ها نخفتن، به خدای راز گفتن
به خدا قسم که آن‌را، ثمر آن قدر نباشد که به روی نا امیدی در بسته باز کردن
 
امید اینکه این حضور و همدلی مومنانه تقویت و گسترش یابد و انشالله شاهد سلامت همه هموطنانمان باشیم.
خبر: محمود اشتیاقی
   1399/2/6 14:56     
  
تعداد بازدید :  55