شعار سال99/هماهنگی و همکاری بین بخشی در مقابله با کرونا
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، باعنایت به نامگذاری  روز چهارم هفته سلامت به عنوان روز «هماهنگی و همکاری بین بخشی در مقابله با کرونا» معاونت فرهنگی دانشگاه پیام خود را به شرح ذیل اعلام می دارد:
پیشگیری و کنترل باندمی بیماری ناشی از Covid 19 نیازمند اقداماتی همه‌جانبه با همکاری دستگاه‌های مختلف است. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی ، مسئولیت عملیات مربوط به مدیریت بیماری کرونا را برعهده‌گرفته‌اند و سایر دستگاه‌ها نیز در این خصوص مشارکت دارند. با توجه به اینکه در این روزها شاهد ازخودگذشتگی کادر درمانی در بیمارستان‌های سطح شهر تهران هستیم به نظر می‌رسد حمایت‌های روانی ، اجتماعی از ایشان اهمیت دوچندان داشته باشد و لازم است تمامی سازمان‌های دولتی، غیردولتی و همه شهروندان در این خصوص ایفای نقش‌نمایند.
طی ارزیابی و بررسی‌های صورت گرفته از کادر درمانی مستقر در بیمارستان‌های شهر تهران، یکی از موضوعات موردنیاز به‌منظور پیشگیری و کنترل بیماری در تیم پزشکی، بهره‌مندی آن‌ها از تجهیزات و لوازم پزشکی و همچنین ضدعفونی محیط بیمارستان‌های مرجع ارائه‌دهنده خدمت به بیماران مبتلابه Covid 19 است.
در همین راستا طبق پیگیری‌های به‌عمل‌آمده از اداره سلامت شهرداری تهران به‌عنوان یکی از سازمان‌هایی همکار با دانشگاه‌های علوم پزشکی در مبارزه با کرونا ، این سازمان دستورالعمل کمک‌های اهدایی برای تیم درمانی در بیمارستان‌هایی که در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند را باهدف حمایت روانی- اجتماعی از کادر درمانی بیمارستان‌های دولتی خدمت دهنده به بیماران مبتلا، پیشگیری از ابتلای کادر درمان و ایجاد انگیزه در نیروی انسانی شاغل در این بیمارستان‌ها را تهیه و اجرا نموده است که شامل خرید تجهیزات محافظتی و لوازم مصرفی ضروری برای بیمارستان‌های درگیر با بیماری کرونا هستند این کمک‌ها به ارزش بیش از یک میلیارد و شش‌صد میلیون ریال ، در هفته اول و دوم فروردین و طی مراسم‌های جداگانه توسط اداره سلامت مناطق به همکاران بیمارستان‌های ضیاییان، مجتمع بیمارستانی امام خمینی ، شریعتی ، بهارلو و سینا اهدا گردید.
ضمنا در زمان غربالگری مردم شهر تهران توسط مراکز جامع سلامت ، نیز اداره سلامت شهرداری اقدام به راه اندازی مراکز تماس تلفنی غربالگری بیماری Covid 19 جهت همکاری با پرسنل معاونت بهداشتی دانشگاههای علوم پزشکی تهران درمناطق متعدد شهرداری نموده بود که در منطقه 16 شهرداری (از مناطق تحت پوشش علوم پزشکی تهران ) نیز این امر در روز 16 فروردین با حضوررییس مرکز بهداشت جنوب تهران وشهردار منطقه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
در این راستا همچنین طبق پیگیری‌های به‌عمل‌آمده توسط کارشناس هماهنگی‌های بین بخشی معاونت فرهنگی، پاک‌سازی محیط بیرونی بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه توسط گروه‌های داوطلب انجام گرفت. طی برنامه‌ریزی انجام‌شده مقرر شد روزانه تا آخر تعطیلات نوروزی محیط بیرونی بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه که محل پذیرش بیماران مبتلابه کرونا هستند، توسط گروه‌های داوطلب "ستاد یادمان ایثار" ضدعفونی و پاک‌سازی گردد.
و این گوشه‌ای از اثرات و دستاوردهای همکاری بین بخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مبارزه با کرونا است چراکه در مبارزه با کرونا در قالب ستاد ملی و استانی همه بخش‌های کشور مشارکت و همکاری دارند و خوشبختانه در سایه این مشارکت‌های ارزنده دستاوردهای ارزنده‌ای نیز در این خصوص به‌دست‌آمده است و به مدد الهی این راه تا شکست کامل کرونا ادامه خواهد داشت.
 متن:دکتر الهام الهی


   1399/2/4 00:26     
  
تعداد بازدید :  50