حضور پررنگ خیران عرصه سلامت در میدان مبارزه با کرونا
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی،  در آستانه سال نو، شعله سعادت، رییس اداره خیرین دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن اعلام تبریک سال نو، گزارشی ارسال کرده که در آن اهم اقدامات انجام شده برای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توسط خیرین عرصه سلامت منتشر شده است.
این اقدامات شامل:

 • خرید تجهیزات پزشکی و اهدای آن به بیمارستان یاس توسط اصغر روحی ، مهندس علی کوهپایه ای ها، حاج آقا جعفریان، حمید شاه حسینی، دکتر احمد هاشمی
 • موسسه خیریه یاران برکت مهر:
 • توزیع  30 لیتر مواد ضد عفونی کننده، 250 عدد ماسک ، 200 بسته دستکش صد تایی و 169 دست لباس ایزوله
 • بانک اقتصاد نوین - اهدای مبلغ 980.000.000 میلیون ریال در خصوص خرید تجهیزات تنفسی به مجتمع بیمارستانی  امام خمینی(ره)
 • سید احمدی خرید 40 دست لباس ایزوله و اهدای آن به مادردرمان بیمارستان امام خمینی(ره) و وسایل حفاظتی جهت مراکزDIC
 • قندی با پیگیری های مجدانه خود برای ترغیب خیرین (امیر عباس بدوی توکلی،وحید بدوی توکلی،علیرضا بدوی توکلی،شعله اسماعیلی،مینو توسلی زاده-مریم توسلی زاده،یاسر کازرانی ) در اهدای کپسول های اکسیژن برای بیمارستان های امیر اعلم – امام خمینی- بهارلو و همچنین اهدای سبد تغذیه سلامت به بیمارستان امام خمینی
 • شرکت بهسان دارو اهدای سبد تغذیه سالم جهت بیماران و کادر درمان بیمارستان امام خمینی و مراکز DIC
 • حاج آقا علی اکبر ابراهیمی اهدای وسایل حافظتی جهت کادر درمان بیمارستا سینا و بیمارستان شریعتی همین طور اهدای ده کپسول اکسیژن جهت بیمارستان بهارلو
 • دکتر مجتبی رحماندوست اهدای 20 عدد کپسول اکسیژن برای بیمارستان های ضیاییان، امیر اعلم و شریعتی
 • شرکت آفا طب دکتر پاسالار اهدای 360 عدد لباس ایزوله به بیمارستان بهارلو
 • موسسه خیریه مکتب امیر المومنین(ع) ( جناب آقای دکتر مقدس اردبیلی) اهدای تجهیزات بیمارستانی به بیمارستان های امام خمینی (ره) ، بیمارستان امیر اعلم و بیمارستان بهارلو
 • هاشم سلیمی آشتیانی به نمایندگی ازمجمع خیرین کشور خرید مخزن  30 لیتری اکسیژن برای مجتمع بیمارستانی امام خمینی 
یکی دیگر از جلوه های با شکوه حمایت های مردمی حضور داوطلبین کمک به بیماران کرونایی و همکاری با پرسنل بهداشت و درمانی است .
از ابتدای اعلام رسمی شیوع کرونا و بستری بیماران، معاونت فرهنگی اقدام به جذب و ثبت نام داوطلبین کرد و تا امروز تعداد 1252 نفر از مردم شریف میهنمان برای کمک اعلام آمادگی کردند از این تعداد 83 نفر پزشک، 221 نفر پرستار، 199 نفر کادر آزمایشگاه بیمارستانی، 152 نفر سایر همکاران درمانی و بقیه نیز داوطلب انجام امور پشتیبانی بوده اند که استقبال بسیار چشمگیر و مؤثری بود. از طرفی افراد زیادی به صورت خودجوش با کار جهادی و داوطلبانه اقدام به تهیه لوازم یک بار مصرف بیمارستانی مانند گان، لباس ایزوله، شیلد پزشکی، ماسک و اقلام غذایی نمودند که بصورت مستقیم و یا از طریق واحد های دانشگاهی در بیمارستان ها توزیع شد.
در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) گروه های داوطلبان، مدافعان و جهادگران سلامت در کنار سایر گروه های داوطلب مشارکت و همیاری مبارزه با بیماری کرونای جدید(کووید19) حضور دارند. از جمله مهمترین اقدامات ایشان تیم بدل غسل و نماز میت است که در کنار مشاوره های سلامت معنوی موجب تقویت روحیه کادر درگیر با این بیماری شده است.
لازم به توضیح است، کلیه داوطلبین حاضر در صحنه مبارزه با بیماری قبل از حضور در کنار بیماران توسط کادر مجرب دانشگاه علوم پزشکی آموزش استفاده از وسایل حفاظت فردی را فرا می گیرند.
همچنین این اقدامات تا رفع اپیدمی و مهار ویروس کرونا با کمک خیرین عرصه سلامت و همه انسان هایی که انسانیت را می شناسند و همیشه در کنار مسئولان و کادر درمان و بهداشت برای ارائه خدمت بهتر به مردم  جامعه حضور دارند،  ادامه خواهد داشت، ان‌شاءالله.
خبر: شعله سعادت


   1399/1/6 13:18     
  
تعداد بازدید :  46

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: