تشکیل پویش کنترل بیماری کرونا (COVID19) در محل ساختمان شفاء
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، به مناسبت تشکیل کمپین کنترل بیماری کرونا(COVID19) در محل ساختمان شفا مصاحبه ای با دکتر محمد حسین صادقیان مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران ترتیب دادیم، که متن مصاحبه به شرح ذیل می باشد.

بفرمایید، دفتر مشارکت داوطلبین کمپین کنترل بیماری کرونا (Covid19) به چه منظور تاسیس شده است؟
دانشگاه علوم پزشکی تهران با مشارک همه واحدهای دانشگاه و برای متمرکز کردن مشارکت همگانی در سه حوزه کلی آموزش و پیشگیری، تشخیص و درمان اقدام به ایجاد کمپین نمود.بدین منظور فضای فیزیکی در طبقه هم کف ساختمان شفا معاونت فرهنگی واقع در خیابان ایتالیا اختصاص داده شد. در این دفتر علاوه بر ثبت بانک پرسنل و افزودن مشخصات داوطلبین در سایت این کمپین،واحد های بهداشتی درمانی دانشگاه   که نیاز به نیروی انسانی داشه باشند را به ثبت نام کنندگان در سایت مرتبط خواهد کرد.
ان شاالله در آینده ای نزدیک و پس از پشت سرنهادن وضعیت خاص فعلی، از امکانات این دفتر در خصوص جلب مشارکت داوطلبین خیرین و جهادگران نظام سلامت برای وضع نمودن مشکلات می توان بهره برد.

باتوجه به راه اندازی وب سایت فعالیت های جهادی دانشگاه در خصوص سایت ثبت نام کنندگان این کمپین توضیح بفرمایید؟
سایت jahadi.tums.ac.ir   برای دوستان جهادی دانشگاه و به منظور یکپارچه سازی فعالیت های داوطلبانه، جهادی دانشگاه و تشویق مسئولیت پذیری اجتماعی ایجاد شده و گروه های خیر، داوطلب و جهادی دانشگاه نیز در آن آورده شده.
در حال حاضر در این سایت قسمتی برای ثبت نام داوطلبین کمپین کنترل بیماری کرونا ایجاد شده است، که داوطلبین 3 حوزه آموزش، تشخیص و درمان می توانند به ثبت نام در این سایت اطلاعات و تمایل خود را برای حضور در این عرصه به مسئولان دانشگاه منعکس نمایند.

در حوزه فرهنگی، این دفتر چه خدماتی را می تواند در شرایط کنونی عرضه کند؟
همانطور که مستحضرید در حال حاضر باتوجه به هجمه های فرهنگی و تشویش اذهان عمومی ویروس کرونا که به مراتب کم خطر تر از ویروس های هم خانواده خود بوده و تبدیل به چالش در سراسر جهان شده است در صورتی که چنین نیست. لذا یکی از مهمترین اقدامات  این دفتر فرهنگ سازی درست به شکل اشاعه فرهنگ و مسئولیت داوطلبین و مسئولیت پذیری اجتماعی، پزشکان و پرستاران و همه افراد نظام سلامت  خصوصا در بحران ها است، که در ادامه می توان به عنوان جمعی که نیاز را به درستی، به نیازمند مرتبط نماید ارائه خدمت کنیم.

در ادامه اگر پیشنهادی دارید بفرمایید؟
بر خود واجب می دانم از همه سروران و بزرگواران که طی چند روز اخیر مشابه گذشته، در صحنه حضور داشته و هرچه در توان دارند برای خدمت رسانی به مردم در طبق اخلاص نهادند تشکر می نمایم.
همچنین از همه واحدهای دانشگاه و سایر ارگانهای مرتبط تقاضا دارم که از کانال تهیه شده برای تامین نیرو تجهیزات اقدام نمایند.
به همین دلیل همه داوطلبین را به ثبت نام در سایت فوق ترغیب نموده تا در آینده همه واحد ها برای تامین نیروی داوطلب به راحتی قادر به حل نیازهای خود باشند.
معاونت فرهنگی نیز به نوبه خود برای قدردانی از همه عزیزان زحمت کش تا پایان وضعیت بوجود آمده  تمامی تلاش  خود را خواهد کرد.   1398/12/6 15:52     
  
تعداد بازدید :  186

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: