برگزاری آخرین جلسه ستاد فعالیت های جهادی در سال 98
به گزارش روابط عمومی  معاونت فرهنگی سه شنبه 29 اسفند آخرین نشست شورای ستاد فعالیت های جهادی دانشگاه  در سال 98 در محل سالن شورای معاونت فرهنگی برگزار شد.
در این جلسه که دکتر اسفندیاری مسئول کانون خادمیاران سلامت آستان قدس رضوی و نیز دکتر توکلی مدیر دی کلینیک خیریه حضرت زینب سلام الله علیها نیز در آن حضور داشتند، دکتر عبدالرحمن رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه ضمن خوشامد گویی به حاضرین اردوهای جهادی را در راستای مسئولیت اجتماعی و هدف گذاری دانشگاه برای تبدیل شدن به دانشگاه نسل چهار خواند و تاکید کرد: برای پیشبرد این کار معاونت فرهنگی از هیچ گونه حمایتی دریغ نخواهد کرد.
دکتر اسفندیاری نیز گفت: در پی منویات مقام معظم رهبری برای ورود آستان قدس رضوی به ارائه خدمت به زائران و مجاوران حضرت امام رضاعلیه السلام به دستور تولیت سابق این آستان مقدس(حجت الاسلام رئیسی) بخش خادمیاران رضوی با هدف خدمت به محرومان و مستتضعفان تشکیل شد. وی در ادامه افزود: ارتباط با گروه های جهادی کار پسندیده ای است که در دستور کار این کانون قرار دارد زیرا ضمن جلوگیری از موازی کاری و کارهای تکراری باعث عدم اتلاف هزینه های زاید و افزایش هم افزایی و بهره وری خواهد شد. وی در ادامه یک ساختمان در منطقه شوش تهران را از امکانات بالقوه ای دانست که می توان با مشارکت دانشگاه از آن د راین زمینه استفاده کرد.
مسئول کانون خادمیاران سلامت رضوی در استان تهران یکی از مشکلات رایج را تصور اشتباه مردم از پایین بودن کیفیت ارائه خدمات در بیمارستان های دولتی عنوان کرد و گفت: برخی از بیماران علیرغم مشکلات مالی به مرکز درمانی خیریه و خصوصی مراجعه می کنند و از گروه های جهادی و خیریه درخواست تامین مالی هزینه های درمان را دارند، این موضوع قابل قبول نیست چون در یافت این خدمات در مراکز درمانی دولتی با وجود بیمه برای آنان بسیار ارزانتر و در حد رایگان تمام می شود و لازم است این تصور اشتباه مردم اصلاح شود.
در این جلسه دکتر توکلی مدیر دی کلینیک حضرت زینب سلام االله علیها نیز گفت: این کلینیک 14 سال پیش با همت یکی از خیرین برای ارائه خدمات درمانی به نیازمندان در نزدیکی سه راه امیر حضور در کوچه بهرود خیابان ری احداث شد و پس از فوت این خیر، خانواده و دیگر بانیان خیر در تداوم این سنت حسنه هزینه های جاری را تقبل کرده اند و در صورت نیاز، برای توسعه این کلینیک نیز آمادگی دارند. وی این کلینیک را مجهز و دارای امکانات مطلوبی معرفی کرد و گفت: در صورت وجود پزشکان و متخصصان خیر داوطلب می توان نیازهای افراد مستضعف و محروم را در این کلینیک پوشش داد.
در پایان دکتر صادقیان ضمن اعلام دومین «همایش ترنم مهر» با موضوع تقدیر از فعالیت های داوطلبانه جهادی در اوایل اردیبهشت سال 99 از همه دعوت کرد تا در این همایش شرکت کنند.  


   1398/11/30 11:52     
  
تعداد بازدید :  54