برپایی غرفه دانشگاه علوم پزشکی تهران در یوم الله 22 بهمن
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران سه شنبه 22 بهمن، اقدام به برپایی غرفه ایی در مسیر راهپیمایی یوم الله22 بهمن نمود.
بر اساس این گزارش در غرفه حاضر با همکاری بسیج دانشجویی اقدامات و خدمات بهداشتی درمانی از قبیل غربالگری فشارخون، مشاوره های بهداشتی درمانی، غربالگری قند خون و مشاوره سلامت خانواده، به راهپیمایان ارائه شد.
در این غرفه  بخش سمن ها، که با حضور انجمن RP و بنیاد CF  از دیگر قسمت های مورد توجه مخاطبان غرفه دانشگاه علوم پزشکی تهران بود. در این بخش مسئولان و کارشناسان این سمن ها به معرفی بیماری، ارائه مشاوره و معرفی خدمات ارائه شده توسط این دو سمن پرداختند.
لازم به ذکر است، بیماری RP به دسته‌ای از بیماری‌های غیر شایع  چشمی گفته می‌شود که در آن‌ها سلول‌های استوانه‌ای Rod Photoreceptor شبکیه با یا بدون سلول‌های مخروط Photoreceptor  cone درگیر می‌شوند، سیستیک فیبروزیس که به اختصار آن را CF نیز می‌نامند، یک بیماری ژنتیکی است که ریه و دستگاه گوارش را درگیر می‌کند.
بخش خانه کودک که با مسابقات قرآنی، طراحی و نقاشی ویژه کودکان شرکت کننده در این حرکت عظیم مردمی از دیگر بخش های جذاب غرفه دانشگاه علوم پزشکی تهران بود برپایه این گزارش به کودکان و نوجوانان برگزیده در مسابقات مذکور جوایزی در حوزه مهدویت اهدا شد.
خبر و عکس: مرتضی عبدالوند

   1398/11/26 09:56     
  
تعداد بازدید :  68