نشست مدیر مشارکت های مردمی و مشاور هنری دانشگاه با مدیرت بیمارستان ضیائیان
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، یکشنبه 13 بهمن 98 جلسه ای در خصوص توسعه و بهره گیری حداکثری از مشارکت های مردمی و اجتماعی برای حمایت از اولویت ها و نیاز های بیمارستان باحضور دکتر مهدی نوروزی مدیر مشارکت های مردمی دانشگاه، دکتر محمد مومنی مشاور هنری رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، علی هوشیار مدیر و مریم پورزرندیان رابط خیرین بیمارستان ضیائیان  برگزار شد.
در این جلسه دکتر نوروزی ضمن اشاره به جایگاه ویژه منطقه 17 تهران به عنوان دارالشهدای تهران و افتخار وجود بیشترین خانواده شهدا در تهران با حدود 4 هزار شهید و قرار گرفتن بیمارستان ضیائیان به عنوان تنها بیمارستان این منطقه، بر تشکیل موسسه خیریه بیمارستانی با حضور افراد شاخص منطقه و مشارکت اصناف منطقه مثل صنف مبل، پوشاک و فرش تاکید کرد.
 ویژگی های مردمی مسجد بزرگ ابوذر که محل انفجار در هنگام سخنرانی مقام معظم رهبری در اوایل انقلاب بود و روحانی محبوب منطقه حجت الاسلام مطلبی، امتیازات ویژه منطقه برای این بیمارستان محسوب می شود و این ظرفیت بسیار با ارزش برای همیاری و بازوی حمایتی بیمارستان است.
در ادامه وی در خصوص اهمیت وضرورت جذب خیرین وساماندهی دریافت کمک های مردمی برای اهداف نظام سلامت کشور از راه های مختلف، خواستار حفظ کرامات وتقدير وتجلیل خیرین گمنام وفداکاری شدند که مایل نیستند خدمات آنان دیده شود، چرا که رضای خداوند منظور اصلی است ولی ترویج فرهنگ خیرین ونیک اندیشی برای رفاه حال بیماران ابجاب میکند تقدیر از واقفین و سمن های در فرصت های مناسب انجام شود.
 دکتر نوروزی همچنین بر ساختار بخشی به ارتقاء روابط بین مديران بیمارستان ها و افراد دارای امکانات مالی وعلاقمند به مشارکت در ساخت وتوسعه فضاهای بیمارستان تاکید کرد.
در ادامه دکتر مومنی برای توسعه دیدگاه های هنری و سلامت و برقراری ارتباطات نزدیکتر هنرمندان کشور برای فضاسازی مناسب در این بیمارستان، ایجاد و آرامش برای بیماران و مراجعان که غالباً خانواده شهید هستند و در نتیجه ایجاد دفتر هنر و سلامت در بیمارستان توضیحاتی ارائه داد و شروع کار از بیمارستان امام خمینی (ره) را به عنوان الگوی مناسب اعلام کرد.
علی هوشیار نیز ضمن تایید اهمیت برقراری ارتباط موثر و کارآمد بین هنرمندان و بیمارستان بویژه هنرمندان و کارگردانان شاخص ساکن در این منطقه، در خصوص تلاش های مستمر بیمارستان برای جلب مشارکتهای مردمی برای رفع نیاز های ضروری اورژانس و محوطه بیمارستان از زمان های قبل تا کنون و مشکلات پیش رو و نیاز روز افزون این مرکز درمانی برای ارائه خدمات بهتر و بروزرسانی تجهیزات و وسایل پرکاربرد بر اساس اولویت بندی را مطرح کرد و پیگیری ایجاد موسسه خیریه بیمارستانی مربوطه را در دستور و اولویت کار بیمارستان با همکاری تنگاتنگ مدیریت مشارکت های دانشگاه مورد تاکید قرار داد.
در پایان با کمک دکتر مومنی، دو اولویت پیگیری ایجاد ساز و کار مناسب برای بهره گیری از هنرمندان در ارتقاء سطح سلامت مراجعان و بیماران و نهایی سازی تاسیس موسسه خیریه بیمارستانی و ایجاد جایگاه ویژه این موسسه در بیمارستان و پیشبرد اهداف عالی آن  و تاثیرگذاری در حمایت از بیمارستان در برنامه کاری این مجموعه قرار گرفت.  
خبر:شعله سعادت


   1398/11/16 15:15     
  
تعداد بازدید :  85

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: