برگزاری کارگاه اصلاح سبک زندگی مبتنی بر طب ایرانی (1)
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، نشست علمی اصلاح سبک زندگی مبتنی بر طب ایرانی (1) با هدف توانمندسازی اعضای هیات علمی باحضور  دکتر حسین رضایی زاده  چهارشنبه 25 دی  98 در محل سالن شورای معاونت فرهنگی برگزار شد.
دکتر رضایی زاده رئیس دانشکده طب ایرانی در ابتدای جلسه  گفت: در کتب قدیمی نظیر کتاب هدایه المتعلمین وظیفه اصلی پزشک حفظ سلامتی انسانها عنوان شده است. وی در باره نظرات متعدد در حوزه طب سنتی گفت: ما در دانشگاه در خصوص طب ایرانی از منابع مکتوب طب ایرانی استفاده می کنیم که با روش بعض اطباء مدعی طب سنتی و یا طب اسلامی که در تضاد با طب نوین است پیروی نمی کنیم. دکتر رضایی زاده افزود هم اکنون 23 دانشگاه بزرگ ایالات متحده آمریکا برنامه آموزشی خاص طب مکمل را تالیف و تدوین کرده اند و از سال 2004 آموزش طب سنتی در آن دانشگاه ها برای دانشجویان علوم پزشکی اجباری شده است.
دکتر رضایی زاده ضمن اشاره به اهمیت بحث مزاج شناسی گفت: در کشورهای دیگر به مزاج مسئولان توجه بسیاری می کنند از جمله در آمریکا مزاج کاندیداهای ریاست جمهوری را بررسی می کنند. وی در باره دستورات اصلاح سبک زندگی در طب جدید فارغ از مزاج افراد گفت معمولا توصیه می شود که غذا را در زمان گرسنگی میل شود و از مایعات به اندازه کافی استفاده شود و به اندازه کافی در طول شبانه روز به استراحت پرداخته شود.
وی ضمن توصیه به ماساژ و حفظ تعادل در صرف انرژی  افزود از نظر ابن سینا سه اصل برای سلامتی از همه مهمتر است: اصل اول ورزش کردن مداوم و ملایم و ماساژ  است،  دوم اهمیت به تدابیر غذا است. سوم تدبیر و کیفیت خواب است.
جلسه کارگاه اصلاح سبک زندگی با پرسش و پاسخ شرکت کنندگان پایان یافت. قسمت دوم این نشست در تاریخ چهارشنبه 16 بهمن برگزار می شود.
خبر: مسعود ایرجی


   1398/10/27 10:03     
  
تعداد بازدید :  31

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: