برگزاری دومین جلسه فرهنگ پویان دانشگاه
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه‌ بازنگری تقویم سالیانه و شاخص های فرهنگی ، سه شنبه  1 بهمن 98 در دفتر معاونت فرهنگی، با حضور دکتر عبد الرحمان رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه، دکترحسن برکتی مدیر مؤلفه های اجتماعی موثر بر سلامت، دکتر محمد حسین صادقیان مدیرامور فرهنگی ، دکتر مهدی نوروزی مدیر مشارکت های مردمی ، دکتر علیرضا عباسی رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت  و امنیت غذایی استان تهران، دکتر محمد مومنی مشاور امور فرهنگی هنری معاونت فرهنگی، دکتر لاله قدیریان عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات دانشگاه  و دکتر حق جو کارشناس پژوهشی مرکز تحقیقات دانشگاه  برگزار شد.
در ابتدا دکتر برکتی گفت: باید برنامه هایی برای بالابردن مهارت های زندگی و گفتمان در سطح دانشگاه داشته باشیم و برنامه های باید براساس  اسناد بالا دستی مانند سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در مورد سلامت، برنامه توسعه ششم و برنامه جامع سلامت کشور که برنامه های فرهنگی هم در آن است مدنظر قرار گیرد و بعداً به استراتژی ، فعالیت و صد البته با شاخص های واقعی هدف گزاری شود.
وی افزود: البته امیدوارم تصویر کلی نظام فرهنگی و اجتماعی ما تعیین شده و با واقعیت های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی موجود ترسیم شود. این تیم ان شالله مانند اتاق فکر و یا شورای سیاستگزاری و برنامه ریزی اقدام می نماید و تا در کنار اساتید و نخبگان فرهنگی و اجتماعی برنامه هایی واقعگریانه، اجرایی  و کاربردی تصویب و اجرا شود.
در ادامه دکتر رستمیان گفت: کاری که برای مردم می شود انجام داد کلاً نوعی کار فرهنگی است. و در ادامه اشاره ای به کارهای تحقیقاتی که توسط گروه معارف (حاج آقا متوسل )انجام شده کرد و افزود: می توان از شاخص های فرهنگی اجتماعی تدوین شده در گروه معارف استفاده کرد و تا مهرماه سال آینده یک پرسشنامه تهیه و در اختیار دانشجویان قرار داده شود.
دکتر نوروزی نیز افزود: در بخش «شرکت در کانون های فرهنگی» که به عنوان یکی از  شاخص ها در نظر گرفته شده می توان سمن ها را در نظر گرفت
در پایان دکتر قدیریان پیشنهاد کرد: با توجه به اینکه چند کمیته در معاونت فرهنگی قرار دارد کارهای هر کمیته در ذیل همان کمیته گزارش شود.
توضیح اینکه مقرر شد هر هفته جلسه ای تحت عنوان فرهنگ پویان در معاونت فرهنگی تشکیل شود.
گزارش: زهرا اجاقلو
عکس : حسین میری


   1398/11/7 10:49     
  
تعداد بازدید :  48