برگزاری جلسه آموزشی مداحان دانشگاه به مناسبت ایام فاطمیه
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، جلسه آموزش مداحان دانشگاه به منظور آمادگی برای  اقامه ی عزای حضرت زهرا (سلام الله علیها) و معرفت افزایی بیشتر چهارشنبه 2 بهمن 98 در محل سالن معاونت فرهنگی دانشگاه با حضور مداحان برگزار شد.
ابتدا محمود اشتیاقی مسئول مجمع الذاکرین دانشگاه ضمن خوش آمدگویی گفت: تشکر میکنم از مداحانی که الحمدالله تقریبا تمام مناسبت های مذهبی را برنامه اجرا می کنند و غیر از ولادت ها، شهادت های اهل بیت،  زیارت عاشوراهای هفتگی، ایام  محرم، صفر و فاطمیه و ماه رمضان در برنامه ای دیگر مثل شهادت سردار سلیمانی و فوق برنامه ها (ختم همکاران، دهه فجر، مجری گری ) نیز موفق به اجرای برنامه های خوب و قابل قبول هستند .
درادامه چند نفر از مداحانی که جدیدا در کلاس شرکت کرده بودند به مداحی پرداخته و نقاط قوت و ضعف خواندنشان به آنها گفته شد.
سپس استاد مصطفی فاطمیان مباحثی را در چند بخش اخلاق و آداب مداحی، اصول و فنون مداحی و خواندن های کوتاه و جامع در محل ادارات و نمازخانه ها توضیحات مفصلی داد و گفت: این عرصه نیز مانند همه ی موضوعات دیگر که طبق فرمایش رهبر انقلاب باید خود را قوی کنیم نیاز به جهاد، ایثار، تلاش و کوشش دارد، جهاد شما مداحان بیان فضائل اهل بیت و معرفت افزایی بین همکاران و جامعه است.
نامبرده در خصوص تقویت صدا راهکارهایی را به شرح زیر ارائه کرد.|
اول ورزش به خصوص شنا، کوهنوردی و دو استقامت بسیار، در بالابردن حجم صدا و تنظیم نفس موثر هستند. همچنین خوب است زیر نظر اساتید صداسازی به طور تخصصی در این خصوص کارشود و دیگر اینکه با مراجعه به اساتید طب سنتی شناختی از مزاج خود پیدا تا تغذیه خود را بر آن اساس استوار کنند.
در پایان در خصوص چگونگی ملاک انتخاب شعر، استاد فاطمیان گفت: باید اشعاری انتخاب کنید که از نظر اعتقادی ایراد نداشته باشد نه آنقدر اهل بیت را بالا ببریم که غلو شود و نه آنقدر ضعیف که موجب وهن شوند، اشعار باید حاوی پیام و ارائه  سبک زندگی باشند و ایراد تاریخی نداشته باشد، وی چگونگی انتخاب قالب های شعر در مناسبت های مختلف را توضیح داد.
خبر: محمو اشتیاقی
عکس: حسین میری


   1398/11/2 14:55     
  
تعداد بازدید :  58