بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در استان گلستان
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز پنج شنبه 21 آذر، با حضور حجت اسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس دستگاه قضا، دکتر محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش،حجت السلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز و جمعی از مسؤولان در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان برگزار شد.
در این مراسم پیام مقام معظم رهبری به اجلاسیه سراسری نماز از سوی آیتالله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان قرائت شد.
در پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای به بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم و صلی الله علی محمد و آله الطیبین
در میان نعمت‌های بزرگ الهی که هیچ کس قادر بر شمارش آنها نیست‌، برخی برجستگی‌های نمایانی دارند که اهل تامل را به شگفتی می‌رساند‌، و از جمله ‌جذاب‌‌ترین‌های این نعم شگفتی‌ساز، نماز است.
ترکیب اذکار نماز، ترکیب حرکات نماز، ترتیب اوقات نمازهای واجب و مستحب‌، تاکید بر تمرکز و حضور قلب در آن‌، تاکید بر مسجدی کردن آن، تاکید بر جمعی کردن آن، الزام پاکیزگی در آن، هم در تن و پوشش با دور کردن نجاست‌، و هم در دل و روح با غسل و وضو‌، الزام به روی آوردن آن از هر نقطه ‌جهان به یک کانون مرکزی ـ کعبه شریف ‌و بسی نکات و نقاط ظریف و دقیق و پر مضمون در این فریضه‌ی ممتاز و یکتا‌، آدمی را در برابر این پدید‌ه‌ی الهی خیره و مبهوت می‌کند.
خداوند این نعمت بزرگ را به ما هدیه فرموده است‌. با آن می‌توانیم جان خود را پالایش کنیم‌، می‌توانیم خود را از گناهان دور کنیم‌، می‌توانیم ارتباطات بشری را در جامعه‌ی خود‌، برخوردار از معنویت کنیم و بدین وسیله‌، امن و سلامت روانی و رهائی از چالش‌های ستیز‌گرانه‌، و بهجت و نشاط را نصیب آن سازیم‌.
این هدیه به صورت فریضه و تکلیف در‌آمده است تا دست کم‌، جامعه از حداقل‌های آن محروم نماند‌. هدیه‌‌ای با این وزن عظیم و متقابلا با کمترین هزینه مالی و وقت حقیقتا در خور سپاس پایان‌ناپذیر ما‌ست.
حضار محترم‌! ما هم در ادای این شکر واجب‌، قاصر یا مقصریم‌.کارهای زیادی باید بشود که امیدوارم عالم مجاهد جناب حجه‌الاسلام قرائتی ما همه را به آن متذکر گردند.
والسلام علیکم و رحمه الله
سید علی خامنه ای
سپس استاندار و رییس ستاد برگزاری اجلاس ضمن خوش آمد گویی این اجلاسیه را برکتی برای استان خواند و شیعه و سنی را در استان گلستان در کنار هم در انجام فرائض به خصوص اشاعه نماز موفق دانست.
حجت الاسلام و المسلمین رییسی ریس قوه قضائیه اجرای عدالت را در سایه اقامه نماز محقق دانست و گفت: اقامه نماز به یکباره صورت نمی گیرد بلکه از خانه شروع و در مدرسه تثبیت و در دانشگاه استمرار و درجامعه جلوه خواهد کرد راه حل مشکلات، نماز است. نماز با دروغ، بی عدالتی، تجاوز به اموال دیگر جمع نمی شود.
خبر: محمود اشتیاقی


   1398/9/27 12:18     
  
تعداد بازدید :  52