برگزاری کارگاه شیوه مواجهه با آسیب های فضای مجازی در خانواده
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، نشست کارگاه شیوه مواجهه با آسیب های فضای مجازی در خانواده ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها با هدف توانمندسازی اعضای هیات علمی و امتیاز فرهنگی ، باحضور  دکتر امیر میرعشقی عصر روز چهارشنبه 13 آذر 98 در محل تالار جی 6 ستاد مرکزی برگزار شد.
استاد میرعشقی ابتدا با معرفی خود به عنوان بازپرس ویژه جرایم رایانه ای شهر کرج، بحث خود را با ذکر بیاناتی از رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اینکه اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است، آغاز کرد.
وی در باره بازنگری در قوانین فضای مجازی گفت: در دادگاه برای اثبات ادله الکترونیک با اشکال مواجه هستیم. سپس به معرفی فضای مجازی پرداخت و افزود : فضای مجازی از 27 ماهواره اسکای به انحصار آمریکا تشکیل شده که 21 ماهواره آن همیشه در دسترس است.ما اکنون با استفاده از امواج ارسالی از این ماهواره ها  از کابل فیبر نوری برای انتقال اطلاعات حتی در سیستم های  بانکی استفاده می کنیم. در حالیکه درآمریکا و اروپا برای خدمات بانکی از تلویزیون کابلی استفاده می شود.
دکتر میرعشقی سپس به رعایت مسایل امنیتی و عدم درج عکس های خانوادگی در اینترنت پرداخت و بر ضرورت به روز رسانی نرم افزارهای موبایل و فعال کردن رمز دو مرحله ای تاکید کرد.
دکتر میرعشقی ضمن بیان این مطلب که مشکل اصلی در مواجهه با فضای مجازی عدم توان نظارتی بر این فضا می باشد، افزود ما باید خود کنترل کننده باشیم تا روابط غیراخلاقی و اعتیاد به اینترنت ایجاد نشود. چون اعتیاد به اینترنت  بزرگترین مشکل زمانه ما است.ما باید نظارت بر اینترنت را از خانواده های خود شروع کنیم یعنی راه درمان از طریق خانواده آغاز شود و فرزندان به کتاب خواندن ترغیب شوند.
نشست کارگاه آسیب های فضای مجازی با پرسش و پاسخ و استفاده از تجارب مثبت اعضای هیات علمی دانشگاه  و  تکمیل پرسشنامه نظرات و پیشنهادات از سوی شرکت کنندگان به پایان رسید.


   1398/9/13 08:55     
  
تعداد بازدید :  32

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: