پیام معاون فرهنگی دانشگاه به مناسبت یوم الله 13 ابان
سیزده آبان، روزی که حوادث بزرگ و سرنوشت ساز این ملت را در دل خود جای داده و چه عجیب که ردپایی ثابت در تمام این حوادث به چشم می خورد.
ردپای استکبار در تبعید حضرت امام در سال1342، در کشتار دانش آموزان و دانشجویان در دانشگاه تهران در سال 1357 بطور آشکار مشاهده می شود،  اما در 13 آبان 1358 با هوشیاری دانشجویان پیرو خط امام  و تسخیر لانه جاسوسی پایان آن را اعلام داشتند.
خون های ریخته شده شهیدان در این مسیر نشان از  ظلم ستیزی، حریت و فداکاری، فریاد استقلال خواهی و عدالت‌خواهی ملتی دارد که با حرکت های آگاهانه خط بطلانی بر اندیشه های سلطه جویان و تجاوزگران دشمنان ملت سلحشور ایران خواهند کشید.
۱۳ آبان متعلق به همه جهانیان است و اثبات می کند که نه تبعید و دور ساختن می تواند جلوی هلاکت و اضمحلال رفتارهای دیکتاتور مابانه را بگیرد و نه سن نوجوانی، دانش آموزی و دانشجویی مانعی برای قیام و دادخواهی مردمی می شود که اراده نموده اند کشور مستقل داشته باشند.
امروز با خروج عهدشکنانه آمریکا از برجام و تشدید تحریم های غیر انسانی و خصمانه او بر علیه مردم مظلوم جمهوری اسلامی ایران بار دیگر ثابت شد که دشمن شماره یک و غیرقابل اعتماد مردم عدالت خواه و ظلم ستیز در جهان، اوست.
این تجربه گران سنگ استکبار ستیزی، تکلیف سنگینی بر دوش اصحاب علم و دانش و دانشگاهیان می نهد و بر ما واجب می سازد که با تلاش بیشتر در راه علم اندوزی و دانش افزایی و با تکیه بر تعهد، کسب تخصص و دانش برخاسته از ایمان، پرچم استکبار ستیزی را بر افراشته نگاه داریم که به واقع بهترین نمونه و شاخص برای استکبار ستیزی سرآمدی در علم دانش و ارتقا رونق تولید است، که به فرموده امیرالمومنین علی علیه السلام: "العلم سلطان".
دکتر عبدالرحمن رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران         
 
                              

   1398/8/13 10:49     
  
تعداد بازدید :  69

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: