جلسه ی هماهنگی برگزاری کلاس های سلامت معنوی و تجهیز نمازخانه ها
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، جلسه ی هماهنگی برای برگزاری کلاس های سلامت معنوی (آموزش احکام نماز ویژه بیماران) و برنامه ریزی بازدید دوره ای از تجهیزات نماز خانه ها و بخش ها، با حضور دکتر رستمیان معاون فرهنگی، دکتر باقرزاده مدیر امور فرهنگی ، دکتر قربانی مدرس سلامت معنوی در دانشگاه های کشور و عضو ستاد اقامه نماز و جمعی از کارشناسان معاونت فرهنگی  سه شنبه 30 مهر برگزار شد.
ابتدا دکتررستمیان ضمن اشاره به امر اقامه نماز که باید از تمام ظرفیت های دانشگاه در این مورد استفاده شود و همه مسئول اجرای این فریضه الهی هستند گفت: علیرغم اینکه هر رئیس و مدیر و مسئولی موظف به پیگیری و تجهیز مساجد و نمازخانه های واحد خود می باشد، این معاونت از همکاری و کمک در این خصوص دریغ نخواهد کرد و از کارشناس ستاد اقامه نماز معاونت تقاضا کرد تا به همراه دکتر قربانی و یا با دیگر اعضای ستاداقامه نماز همچنان به بازدید از نمازخانه ها و بخش ها ی بیمارستان ها ادامه داده و به این امر اهتمام داشته باشند.
دکترباقرزاده با اشاره به اینکه دکتر قربانی از طرف حجت الاسلام و المسلمین  قرائتی رئیس ستاد اقامه نمازکشور، مسئول تدریس کارگاههای سلامت معنوی (آموزش احکام ویژه بیماران) در دانشگاههای علوم پزشکی کشور شده است ودر این کار بسیار موفق عمل کرده است، درخواست کرد تا هرچه سریع تر این کارگاه در دانشگاه برگزار شود. وی گفت: مجوز آموزش ضمن خدمت این کارگاه از کارگزینی صادر شده است ولذا امیدواریم که ازاستقبال خوبی برخوردارشود.
دکتر قربانی ضمن اعلام آمادگی کامل برای تدریس این کارگاه ها در دانشگاه و داشتن تجربه ای که در این چند ساله با تدریس در استان ها و شهرها کسب کرده افزود: گفت به لحاظ فراغت خاطر وبهره برداری بهتر خوب است که شرکت کنندگاه یک روز خود را به این امر اختصاص دهند  وپیشنهاد کرد تا به صورت متمرکز در تالار بیمارستان امام خمینی برگزار شود، دکترقربانی گفت: در اولین جلسه که در خصوص مسائل سخت افزاری صحبت می شود بهتر است حتما روئسا و مدیران بیمارستان ها هم حضور داشته باشند.
پیشنهاد شد تا فیلمی با کیفیت بالا، در صورت امکان  با همکاری دانشکده مجازی از این کارگاه برای استفاده ی همکارانی که امکان حضور در این کارگاه ها را ندارند تهیه و تدوین شود.
خبر: محمود اشتیاقی


   1398/8/1 15:19     
  
تعداد بازدید :  58