برگزاری جلسه سیاستگذاری همایش روز جهانی داوطلب
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، جلسه سیاستگذاری همایش روز جهانی داوطلب 23 مهردرمحل معاونت فرهنگی  با حضور لیلا احمدی نماینده  معاونت بهداشتی ،آرزو سلطانی نماینده معاونت درمان، شعله سعادت، دکتر مریم صابری، دکتر محمد مومنی، دکتر محمد حسین صادقیان و دکتر مهدی نوروزی کارشناسان و مدیرانی از معاونت فرهنگی برگزار شد.
در ابتدا دکتر صابری به برگزاری این رویداد در سال گذشته  اشاره کرد که طبق گزارش سازمان ملل متحد مقامات ارشد دولت جمهوری اسلامی ایران و اعضای جامعه مدنی، روز جهانی داوطلب را برای توسعه اقتصادی و اجتماعی در سالن رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران جشن گرفتند و این مراسم توسط انجمن ترویج کارهای داوطلبانه در ایران، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد  و سازمان داوطلبین جمعیت هلال احمر ایران حمایت شد.
در ادامه دکتر نوروزی گفت: برای برگزاری این مراسم نیاز به تعریف داوطلب و بیان مساله ، مطالعه و تهیه محتوا می باشد. بارش افکاردر جلسه در خصوص مدعوین حقیقی و حقوقی و اسپانسرها و ..  انجام شد ومقرر شد: اهداف، محورها و نقش دانشگاه در این رویداد،  حضور بخش خصوصی و ارگان های دولتی و همچنین  نحوه اطلاع رسانی وایجاد نمایشگاه های جنبی مانند نمایشگاه عکس و کتاب مشخص شود و مطالعات،  تجربیات ملی و بین المللی توسط اعضا این جلسه احصا و در جلسه بعدی به بحث و تبادل نظر گذاشته شود.
از سیاست های مهم این رویداد گرایش موضوع کار داوطلبانه در حوزه سلامت است و لازم است تا روز مورد نظر زمینه سازی و فرهنگ سازی مناسب جهت جلب توجه  و افکار عمومی از راهکارهای مختلف ازجمله تهیه محتوا و تولیدات دیداری و شنیداری صورت گیرد.
لازم به ذکر است  به دلیل اهمیت و تاثیری که وجود گروه‌های داوطلب در دنیا داشته‌اند، سازمان ملل متحد در سال 1985، 5 دسامبر (14 آذر) را «روز جهانی داوطلب» International Volunteer Day  معرفی کرد.
روز جهانی داوطلب فرصتی است برای تمامی داوطلبان و سازمان‌های بهره‌مند از حضور این افراد تا در کنار یکدیگر فعالیت‌های بشردوستانه خود را گرامی بدارند، ارزش‌ها و تجربیات فعالیت داوطلبانه را با دیگران به اشتراک بگذارند و کار داوطلبانه را در افراد جامعه، سازمان‌های مردم‌نهاد، سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی ترویج دهند.
خبر: مریم صابری
عکس: حسین میری


   1398/7/24 13:01     
  
تعداد بازدید :  86