کارگاه فرهنگی تعارض و حل آن در خانواده /از سلسله مباحث مهارت های همسرداری
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، کارگاه تعارض و حل آن در خانواده ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، باحضور  حجت الاسلام و المسلمین  ناصر نقویان عصر روز چهارشنبه 17مهر 98 در محل تالار حکیم ستاد مرکزی برگزار شد.
 استاد نقویان  دو عامل میل و علاقه و برآورده کردن نیازهای یکدیگر را در استحکام خانواده اساسی دانست و بیان راه حل تعارضات میان خانواده ها را مبنای اصلی  بحث خود قرار داد.
  دکتر نقویان گفتگوی شفاف و با منطق و مهربانی را اولین راه حل تعارضات دانست و افزود: نباید در این مرحله خود را حق به جانب دانست و تنها دیگری را مقصر بدانیم. گفتگو ها می تواند غیر زبانی هم باشد مانند نوشتن نامه که متاسفانه در جامعه امروزی این گفتگو های صمیمانه  کم رنگ شده است.
حجت السلام  نقویان با تاکید بر  به رسمیت شناختن تفاوت های ذاتی گفت: زن باید اقتدار مرد را به رسمیت بشناسد چرا که جسم مرد قوی تر و جسم زن لطیف تر آفریده شده است.
وی با تاکید بر حفظ فضای مودت و مهربانی در خانواده، صفت گذشت، تحمل و سکوت را ویژگی بزرگان  دانست و در رابطه با مشاوره به عنوان دومین مرحله رفع تعارضات خانوادگی  گفت:  زن و شوهر باید در این مرحله مشاوری دانا و دلسوز از میان بستگان درجه اول خانواده خود انتخاب کنند.
   استاد در ادامه بحث خود، تعارضات قابل حل، غیر قابل حل و  کنترل شونده را سه نوع تعارض دانست و در این میان عصبانیت، بداخلاقی، بی نظمی و اختلافات سیاسی، اخلاقی و مذهبی را جزو تعارضات قابل  حل و  مشخصات ظاهری، اخلاق والدین و بروز برخی بیماری ها را به عنوان تعارضات غیر قابل حل دانست که قابل اصلاح نیست ولی می توان با آن سازگاری پیدا کرد.
 وی اضافه کرد  ما باید اختلافات طبیعی و روان شناختی انسان ها را باور کرده و به کنترل خود دربیاوریم.
آخرین بحث دوره همسر داری توسط  حجت السلام نقویان با عنوان تعهد افزایی و مقابله با خیانت روز چهارشنبه 24 مهرماه در تالار جی 6 ستاد مرکزی برگزار می شود.
خبر: مسعود ایرجی
عکس: حسین میری


   1398/7/22 11:24     
  
تعداد بازدید :  59