برگزاری آئین نکوداشت حامیان سلامت روان در بیمارستان روزبه
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، مراسم نکوداشت حامیان سلامت روان در بیمارستان روزبه چهارشنبه 17 مهر 98 با حضور دکتر بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع دانشگاه، دکتر یحیوی رئیس بیمارستان روزبه، دکتر جمالی سرپرست اداره کل سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت وزارت بهداشت، دکتر نوروزی مدیر مشارکت های مردمی دانشگاه، دکتر وسکویی مشاور ریاست دانشگاه در امور بانوان، دکتر اربابی مدیر عامل انجمن نیکوکاری روزبه، مهندس واعظی آشتیانی عضو هیت مدیره موسسه نیکوکاری تات،  اساتید و خیرین و کارکنان بیمارستان روبه برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر یحیوی ضمن خیر مقدم به مهمانان و حاضرین در سالن از نیکوکارانی که به هر شکلی با بیمارستان روزبه همکاری داشتند تشکر و قدردانی کرد.
سپس دکتر اربابی ضمن معرفی تاریخچه ای از انجمن نیکوکاری روزبه، به تشریح اهداف و برنامه های این انجمن پرداخت.
در ادامه دکتر انوری با ارائه گزارشی از فعالیت بیمارستان طی چند سال اخیر به مشکلات بیماران روان پزشکی اشاره کرد و گفت: مظلوم ترین بیماران، افراد مبتلا به بیماری اعصاب و روان هستند چون به دلایل متعدد از جمله پنهان ماندن هویت بیماری شان و مشکلاتی از قبیل برچسب زدن از سوی دیگران ناشناخته می مانند و همین ناشناخته ماندن باعث می شود که مشکلاتشان کمتر دیده شود. وی همچنین ضمن ارائه گزارشی از عملکرد واحد مشارکت های مردمی که در آن به جزئیاتی در خصوص نوع کمک های نقدی و غیر نقدی در سال گذشته و شش ماهه سال جاری  و فعالیت های داوطلبان و نیکوکاران همکار با این بیمارستان، به ساخت بخش های مهم و الویت دار بیمارستان توسط خیرین  اشاره کرد.
دکتر ابهری و دکتر جمالی از دیگر سخنرانان این مراسم بودند که جذب کمک های مردمی و خیرین را در تداوم فعالیت های حوزه سلامت ضروری دانستند و ابراز امیدواری کردند که ضمن بهبود وضعیت موجود نگاه ویژه ای به مشکلات حوزه سلامت روان بشود.
مهندس واعظی آشتیانی به نمایندگی از طرف موسسه نیکوکاری تات و همچنین عضو انجمن نیکوکاری روزبه در این مراسم حاضر شد و قول همکاری و تخصیص فضای مناسب و متناسب با انجمن نیکوکاری روزبه را داد وی همچنین  ابراز امیدواری کرد تا بتوانند در قالب موسسه تات کمک های بیشتری را به بیماران اعصاب و روان اهدا کنند.
در پایان این مراسم از چند نیکوکار بیمارستان روزبه در راستای کمک های مالی و اهداء وقت و تخصص با اهدای لوح تقدیر از عملکردشان قدردانی شد.
خبر: سعادت


   1398/7/20 10:04     
  
تعداد بازدید :  76